PLT: Celjani spet zmagali, Olimpiji derbi v Murski Soboti

Nogomet 3. Sep 202321:59 > 22:05 2 komentarja
Nogometaši Olimpije so se veselili zmage v Fazaneriji. FOTO: Jure Banfi.

Nogometaši Celja so v sedmem krogu Prve lige Telemach prišli do nove zmage, z 2:0 so doma odpravili Maribor. Olimpija je s 3:1 zmagala v Murski Soboti. Rogaška in Radomlje sta remizirala z 1:1. Že v soboto je Bravo z 2:0 premagal Aluminij, pestro pa je bilo tudi v Domžalah, kjer je Koper slavil z 2:1.

Olimpija se je po porazu v prejšnjem krogu hitro pobrala in prišla do pomembnih točk na derbiju v Murski Soboti, z njimi pa skočila nazaj na drugo mesto. Ljubljančani so po lepem golu, za katerega je poskrbel Portugalec Rui Pedro, vodili že v prvem polčasu, a je Mura z zadetkom Dardana Shabanhaxhaja izenačila.

V drugem delu igre so Ljubljančani pokazali več od Prekmurcev in bili za trud nagrajeni v 65. minuti, ko je sodnik po prekršku nad Ivanom Posavcem pokazal na enajstmetrovko v korist Ljubljančanov. V gol jo je spremenil kapetan prvakov Timi Max Elšnik, v zaključku tekme pa je s tretjim golom za Olimpijo zmago gostov potrdil rezervist Mustafa Nukić.

Celjani še naprej neustavljivi, premagali so Maribor

Celjani so še naprej z naskokom najbolj prepričljivo moštvo v prvi ligi, v prvih šestih krogih so zbrali 15 točk. Nove tri so ulovili danes na štajerskem derbiju proti Mariboru, ki je doživel prvi prvenstveni poraz v tej sezoni. Za Celjane je v prvem polčasu zadel Žan Karničnik po lepi podaji Aljoše Matka, ki je v sodnikovem dodatku postavil končni izid, zadel za zmago Celja z 2:0 in prišel do petega prvenstvenega gola sezone.

Remi Rogaške, ki ni uresničila groženj

Pri Rogaški so nekaj časa grozili, da tekme proti Radomljam ne bodo odigrali, saj so bili nezadovoljni z odločitvijo Nogometne zveze Slovenije, ki je tekmo tretjega kroga proti Kopru registrirala s 3:0 v korist Koprčanov, a so se na koncu le odločili, da bodo stopili na zelenico in tam prišli do prve točke. Oba gola smo videli v prvem polčasu. Najprej je goste v vodstvo popeljal Madžid Šošić, pred odhodom na odmor pa je za domačine na 1:1 poravnal Brazilec Thalisson in, kot se je izkazalo pozneje, postavil končni izid.

Koper po zmagi v Domžalah skočil tik pod vrh

Koper je v Domžalah povedel ekspresno. Že v četrti minuti je Primorce v vodstvo popeljal Maks Barišić, ki je z lepim strelom premagal Gašperja Tratnika. V 40. minuti je bila žoga znova v domžalski mreži, a zadetek Nika Omladiča je bil zaradi prekrška Osujija razveljavljen.

Tri minute kasneje so odgovorile Domžale. Jan Đapo je po lepi podaji Danijela Šturma izenačil na 1:1. Zmagoviti gol za goste pa je v 62. minuti dosegel Matej Palčič, ki je z lepim strelom z glavo Kopru zagotovil tri točke.

Koprčani so zdaj na drugem mestu, le točko za vodilnim Celjem.

Bravo do druge zaporedne zmage

Nogometaši Brava so na prvi tekmi sedmega kroga Prve lige Telemach z 2:0 ugnali Aluminij. Šiškarji so prišli do svoje druge zaporedne zmage. Pestro dogajanje se je začelo že takoj na začetku tekme, ko je Aluminij zadev, gol pa je bil razveljavljen zaradi prekrška nad vratarjem.

V 36. minuti pa je mladi Gal Puconja poskrbel za veselje domačih navijačev. Dosegel je svoj prvi zadetek v najmočnejši slovenski ligi. Bravo je zmago potrdil v drugem polčasu. V 73. minuti je lep zadetek dosegel Gašper Trdin.

Gol Trdina za 2:0:

Bravo se je povzpel na četrto mesto, po šestih krogih je zbral 10 točk. Aluminij je osmi s štirimi točkami. To je tretji zaporedni poraz za Štajerce.