Pravična delitev točk ob Kamniški Bistrici

Nogomet 24. Okt 202219:35 > 19:39 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj in Kopra so se v Domžalah v 14. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:1).

Radomljani so resda še enajsto zaporedno tekmo v ligi končali brez zmage, a na koncu izvlekli pomembno točko, ki jih je potisnila na osmo mesto lestvice. Koprčani, ki so imeli skoraj dve tretjini časa žogo v svojih nogah (v strelih je bilo 13:12 za Koper), pa so s točko ostali na drugem mestu lestvice, kjer imajo osem točk zaostanka za Olimpijo, ki bo njihov naslednji tekmec.

Primorci so odločneje začeli tekmo, med drugim je v šesti minuti prvič moral posredovati domači vratar Emil Velić po prodoru Brighta Edomwonyija. Zato pa je v sedmi minuti svoj četrti gol na peti tekmi dosegel Žan Benedičič, potem ko je po podaji z desne Velić žogo odbil na drugo stran kazenskega prostora, tam pa jo je izvrstno sprejel Benedičič in nato z volejem diagonalno premagal radomeljskega vratarja.

Le malo zatem je Bede Osuji za malo zgrešil domača vrata. Čeprav so imeli Radomljani težave pri gradnji napada, pa je nato za lepo globinsko podajo stekel Ester Sokler, žogo poslal že mimo Adnana Golubovića, ki je napadalca zrušil in zakrivil najstrožjo kazen. Z bele pike je streljal Samsondin Ouro v 23. minuti in bil zanesljiv ter je izid poravnal na 1:1.

Po tem golu sta imeli obe ekipi še nekaj polpriložnosti in strelov, a se izid ni spremenil, tudi ne po dobrem poskusu Andreja Kotnika v 45. minuti, ko je žoga tudi s pomočjo Velića končala v kotu.

V drugem polčasu je v 50. minuti Golubović odbil žogo po strelu Maria Čuića s 15 metrov, v 55. minuti pa je svoj osmi gol v sezoni dosegel Kotnik za novo vodstvo Kopra. Napadalec, ki za vodilnim strelcem lige Mirlindom Dakujem (Mura) zaostaja za dva gola, je zadel z glavo z devetih metrov po podaji Michaela Pavlovića z leve strani.

Emil Velić; Foto: Jure Banfi

Toda že v 58. minuti so Radomljani spet izenačili, Vicko Ševelj je podal z desne strani, Maj Mittendorfer pa je s prsmi žogo usmeril v lastno mrežo. V 71. minuti je moral spet posredovati Golubović po poskusu Leona Severja, sicer pa je Koper držal večino časa žogo v svoji posesti, medtem ko so Radomlje čakale na protinapade. Omar Correia je po kotu v 83. minuti zgrešil s strelom z glavo, zadnji strel na tekmi pa je v 95. minuti sprožil Kotnik, Velić pa se je izkazal z obrambo.

Radomlje bodo v 15. krogu v soboto gostovale v Sežani, Koper pa dan pozneje pri Olimpiji.

Radomlje – Koper 2:2 (1:1)

95. minuta: Kotnik je dobil odprt strel z roba kazenskega prostora, pomeril z levico, skrajno natančen udarec je s skrajnimi močmi Velić preusmeril v kot.

93. minuta: Nermin Bašić je razjarjen s sodnikovo odločitvijo, zakar si je prislužil rumeni karton.

76. minuta: Radomlje ovohavajo tri točke. V prazen prostor je stekel Sokler, žogo poslal visoko nad prečko, a bi l tako ali tako v prepovedanem položaju.

72. minuta: Ob Kamniški Bistrici imajo nogometaši nekaj več časa, da se nadihajo. Oura so začeli grabiti krči, zato je sledila krajša prekinitev.

58. minuta: GOOOOOOOL! Koper se je “ustrelil v koleno”. Avtogol je, po podaji Vicka Šeglja, za hrbet Golubovića spravil nesrečni Maj Mittendorfer.

56. minuta: GOOOOOOOL! Z leve strani je predložek v srce kazenskega prostora spravil Michel Pavlović, podaja je priletela naravnost na glavo Andreja Kotnika, ki takih priložnosti v letošnji sezoni ne zapravlja. Koper spet vodi.

KONEC PRVEGA POLČASA

44. minuta: Andrej Kotnik je sprožil s 25 metrov, meril nekoliko previsoko, a ker se je vratar Velić žoge pri paradi dotaknil, je sledil kot. Tudi po dveh minutah sodnikovega dodatka izid ostaja nespremenjen.

33. minuta: Prav Krajinović je nekaj minut zatem porumenel, ko se je pregrobo gradil in Luko Cerarja kresnil po obrazu.

29. minuta: Koper spet pritiska proti vratom domačih. Krajinović je prišel do žoge, a igral z roko ter prekinil akcijo.

23. minuta: GOOOOOOOOL! Odgovornost je prevzel reprezentant Toga, Samsondin Ouro in žogo spravil za desno vratnico. Izid je poravnan.

21. minuta: Radomlje imajo enajstmetrovko! Podajo v prazen prostor od Darlyja N’Landuja je prejel Ester Sokler, prehitel Adnan Golubović in izsilil spotikanje. Sledi strel z enajstih metrov.

10. minuta: Mario Čuić je ob avtu krenil v protinapad, Žiga Laci ga je povlekel za dres in si prislužil rumeni karton.

7. minuta: GOOOOOOOL! Žan Benedičič je po kotu prišel do voleja z leve in zadel idealno. Član obalne ekipe je potrdil odlično formo in kanarčke zgodaj spravil v vodstvo.

Začetek tekme!

Športni park, sodniki: Kajtazović, Žunič, T. Jug.

Strelci: 0:1 Benedičič (7.), 1:1 Ouro (23./11 m), 1:2 Kotnik (55.), 2:2 Mittendorfer (58./avtogol).

Radomlje: Velić, Marković, Zulić (od 78. Jazbec), Korun, Ševelj, N’Landu (od 68. Sever), Ouro, M. Čuić (od 88. Vrhovac), Tahiraj (od 88. Hrvoj), Cerar (od 68. Nuhanović), Sokler.
Koper: Golubović, Pavlović, Laci (od 46. Rajčević), Mittendorfer, Kambič, Benedičič (od 63. Correia), Osuji (od 75. Kolobarić), Požeg Vancaš (od 46. Vešner Tičić), Krajinović, Kotnik, Edomwonyi (od 75. Šušnjara).

Rumeni kartoni: Sokler, Tahiraj, Vrhovac; Laci, Golubović, Krajinović, Mittendorfer.