Pravična delitev točk v Novi Gorici

Nogomet 22. Avg 202222:33 > 22:33 0 komentarjev

V zadnjem srečanju 6. kroga Prve Lige Telemach sta se domača Gorica in gostujoče Domžale razšla brez zmagovalca. Kljub številnim priložnostim na obeh straneh je na koncu semafor kazal najmanj priljubljen rezultat 0:0.

Gorica je na domačem terenu iskala drugo zmago v sezoni, potem ko je do danes edino dosegla v uvodnem krogu.

Domžalčani, ki so na prejšnji tekmi premagali državne prvake iz Maribora, pa bi z novim uspehom ujeli priključek s Koprčani. Na koncu sta, sicer po terenski premoči domačinov, ekipi dobili po točko, s katero so Goričani spet ujeli Maribor na predzadnjem mestu, Domžalčani pa imajo zdaj enako število točk kot Mura in Radomlje.

Domžalčani so imeli v začetnem delu prvega polčasa sicer rahlo terensko premoč, a brez pravega učinka. Domači vratar Uroš Likar tako ni imel pretirano veliko dela, počasi pa so nato pobudo prevzeli domači.

Za vratarja gostov Ajdina Mulalića je bil najbolj nevaren poskus Darka Hrke v 20. minuti, ko je žoga po strelu s precejšnje razdalje poletela tik nad prečko. Pozneje pa se je v gneči pred golom slabo znašel Matija Širok, v 35. minuti pa je Alen Krajnc sicer dobil uporabno žogo na kašnih desetih metrih, vendar slabo meril.

Ko je že kazalo, da bodo Goričani prevladali – imeli so tudi pet strelov s kota -, pa so nato vendarle gostje prišli najbližje zadetku za vodstvo. V 38. minuti je Franko Kovačević lepo prodrl v kazenski prostor in se otresel branilcev, nato pa silovito udaril po žogi, ki pa je zadela prečko in se nato odbila nazaj v polje.

V drugem delu Gorica bližje zmagi

V nadaljevanju je bilo razmerje podobno. Domači so bili tudi v drugem delu aktivnejši in imeli več žogo v nogah, a tudi neučinkoviti. Že takoj po začetku je Etien Velikonja lepo našel Krajnca, ta pa je z glavo meril prek vrat.

Isti igralec je imel za Gorico zelo lepi priložnosti še v 63. in 80. minuti, a je prvič po strelu z roba kazenskega prostora vratar Mulalić žogo s prsti še odbil v kot, v drugi akciji pa je domači napadalec iz bližine meril prek gola.

Za Domžale je bil v tem delu igre bolj nevaren le Arnel Jakupović, a v 63. minuti je žoga po njegovem strelu od daleč končala tik ob vratnici.

V naslednjem krogu bodo Goričani v petek gostovali v Celju, Domžale bodo dan pozneje igrale doma s Koprom.

V ŽIVO

Gorica – Domžale 0:0 (0:0)

KONEC SREČANJA

83. minuta: Kot za domače. Visoko žogo je ukrotil Mulalić, se izvil iz primeža gneče ter že stekel naprej, da bi začel protinapad, a ga je sodnik spet ujezil, ker je ustavil nalet s signaliziranjem prekrška nad njim.

80. minuta: Drama! Ob protinapadu gostov je Kovačevića zagrabil krč, Goričani pa se žoge niso odločili poslati v avt. Nadaljevali so svojo akcijo, Krajnc si je ustvaril priložnost 1 na 1, a ustrelil čez gol. Vratarju Domžal se je stemnilo pred očmi. Ker vezist Gorice igre ni ustavil, je odreagiral besno ter si prislužil rumeni karton.

67. minuta: Krajnc je nastreljal nogo Husmanija, žoga je v loku letela tik pod prečko, kjer jo je s fantastično parado v kot odbil Mulalić.

63. minuta: Daleč najlepša priložnost gostov v drugem polčasu. Napako Agića je izkoristil Jakupović, njegov strel pa je švignil kakšen meter mimo vratnice Likarja. Le slabo minuto zatem je Jošt Urbančič ogrel dlani Mulalića na drugi strani načete goriške zelenice.

60. minuta: Žiga Repas v zasedbi Domžal menja Saitoskega.

49. minuta: Velikonja je po predložku z leve žogo vrnil nazaj v sredino kazenskega prostora, kjer je Krajnc ni bil pripravljen in je strel z glavo poslal previsoko.

46. minuta: Gostje so v drugi polčas krenili z nespremenjeno postavo, pri Goričanih pa je Tina Agića zamenjal Denis Cerovec.

KONEC PRVEGA POLČASA

44. minuta: Na desni strani kazenskega prostora je zamujal Benjamin Markuš, Ganec Ahmed Ankrah je to želel izkoristiti in s strani pomeril proti golu, Mulalić je zanesljiv!

40. minuta: Franko Kovačević je dobil lepo podajo od Zenija Husmanija v srce kazenskega prostora, se odločil za močan strel z desnico in stresel prečko. Legenda pravi, da se od silovitega udarca okvir vrat trese še sedaj.

37. minuta: Vrstijo se nevarne priložnosti Gorice. Na levico je žogo prejel Krajnc, ustrelil pa proti atletski stezi krepko za golom.

32. minuta: Po kotu domačih je Durdov žogo odbil izven “džungle nog” kazenskega prostora, na dvajsetih metrih je točno to čakal Širok, močno pomeril z desnico, žogo pa je na poti v mrežo ustavil branilec.

29. minuta: Po metu iz avta je makedonski nogometaš v rumeni družini Emir Saitoski žogo spustil mimo sebe in tako pretental svojega čuvaja. A kaj, ko je z levico pomeril mimo gola.

24. minuta: Nekaj metrov si je na desni strani kazenskega prostora izboril mladi Mitja Ilenič in pomeril proti golu. Uroš Likar je imel z obrambo manj težav kot tedaj, ko si je pred srečanjem zavezal vezalke.

18. minuta: Gorica prevzema pobudo. Hrka je pomeril z roba kazenskega prostora in preletela prečko ter močno razjezila vratarja Ajdina Mulalića. Ta bi si želel bolj zgodnjega postavljanja bloka nasprotnikovemu strelu.

15. minuta: Kar groba igra na sredini igrišča. Tokrat je bil nepazljiv Darko Hrka. Domači nogometaš bo moral paziti, prejel je namreč kazen rumene barve. Takoj zatem so “vrtnice” izvedle pol-protinapad, ki ga je s slabotnim strelom po sredini zaključil Leon Marinič.

11. minuta: Prva lepa priložnost za domače. Po izgubljeni žogi Enesa Alića je s kakšnih 20. metrov poskusil Alen Krajnc, strel po tleh je zletel preveč v levo.

6. minuta: Na sredini igrišča je bil pregrob občasni reprezentant Dominikanske Republike, Christian Schoissengeyr in si prislužil rumeni karton.

3. minuta: Domžalčani so v Novi Gorici začeli bolje, po dvojni podaji Kovačevića in Durdova, pa je žoga rumenim ušla v kot.