Mestni derbi pripadel Crystal Palaceu

Premier Liga 10. Apr 201722:32 > 22:44
Getty Images/Christopher Lee

Crystal Palace je v zadnjem srečanju 32. kroga Premier lige zabeležil suvereno zmago nad Arsenalom (3:0).

Domači so na Selhurst Parku slavili popolnoma zasluženo. Pot do zmage je v 17. minuti “odklenil” Andros Townsend, potem ko mu je, po spretnem preigravanju na desni strani kazenskega prostora, lepo podal Wilfried Zaha.

Arsenal je imel nato terensko premoč, vendar si kaj več od par polpriložnosti enostavno ni znal ustvariti, medtem ko je Palace grozil iz protinapadov in zlahka prišel do povečanja prednosti. To je sicer prišlo šele v drugem delu.

Po večminutnem pritisku na vrata “topničarjev”, so domači v 63. minuti vendarle zadeli za 2:0. Znova je podal Zaha, s približno 16 metrov pa je izjemno lepo zadel Yohan Cabaye. Ko je pet minut kasneje z enajstih metrov za svoj prvenec v Premiershipu zadel še Luka Milojević, je bilo jasno, da tri točke ostajajo doma.

Po porazu je Arsenal vse bolj oddaljen od Lige prvakov, saj so s 54 točkami na 6. mestu lestvice, enako število je zbral tudi Everton (z dvema tekmama več), “topničarji” pa zdaj za četrtim Cityem, ki ima tekmo več,  zaostajajo že za sedem točk. Crystal Palace je na 16. mestu in ima 6 točk več od Swansea, prve ekipe v coni za selitev v Championship.