Chelsea do prepričljive zmage nad Sheffieldom

Premier Liga 7. Nov 202020:23 > 20:26
Mike Hewitt/Getty Images

Nogometaši Chelseaja so na Stamford Bridgu s 4:1 premagali zadnjeuvrščeni Sheffield United in so trenutno na tretjem mestu Premier lige.

Sheffield, ki je ena treh ekip še brez zmage, je presenetiljivo povedel v 9. minuti. Po krasni uigrani akciji s kota je žogo po dvojnem odboju s peto v gol poslal David McGoldrick. Zagotovo je bil to eden najlepših zadetkov sezone.

Chelsea ni potreboval dolgo, da je prišel do izenačenja. V 23. minuti je Mateo Kovačić z desne strani podal osamljenemu Tammyju Abrahamu, ki žoge sicer ni najbolje zadel, vendar je ta vseeno našla pot v gol za 1:1.

V nadaljevanju tekme so domači nogometaši povsem prevladovali. V 34. minuti je Ziyech poslal dolgo žogo pred gol, Ben Chivel se je otresel svojega čuvaja in žogo z bokom poslal v gol za vodstvo z 2:1.

Chelsea je zmago potrdil v zakjučni fazi srečanja. V 77. minuti je bil po prostem strelu Ziyecha z desne strani v skoku najvišji Thiago Silva in zadel za 3:1.

Končnih 4:1 za Londončane pa je tri minute kasneje postavil Timo Werner, potem ko se je sam znašel pred vratarjem Ramsdaleom in z močnim strelom zatresel mrežo.

Sheffield je imel v drugem polčasu le 25 odstotkov časa posest žoge in ni niti enkrat streljal proti golu Chelseaja.

Modri so po nepopolnem osmem kolu s 15 točkami na tretjem mestu, le točko za vodilnim Southamptonom. Sheffield še naprej ostaja brez zmage, edino točko do zdaj je osvojil za remi s Fulhamom.