Sigurdsson s prostega strela zadel za točko Swanseaja

Premier Liga 30. Apr 201714:57 > 14:59
Michael Steele/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda nadaljujejo z remiji na Old Traffordu v letošnji sezoni. Tokrat so se v 35. krogu Premier lige z 1:1 razšli s Swanse Cityjem in si tako še dodatno otežili boj za 4. mesto.

Povedli so sicer gostitelji, v 3. minuti sodnikovega dodatka je namreč darilo glavnega sodnika izkoristil Wayne Rooney, ki je zanesljivo izvedel enajstmetrovko. Za Swansea je zadel Islandec Gylfi Sigurdsson.

Tekma je bila zelo izenačena, ne eni ne drugi pa si niso priigrali veliko priložnosti. Prvo na srečanju je imel Fernando Llorente, ki je znotraj kazeneskega prostora prišel do strela, meril pod prečko, z odlično obrambo pa se je izkazal David de Gea

Le tri minute kasneje, torej v 17., smo videli prvo priložnost za United. Jesse Lingard je streljal, izkazal pa se je Lukasz Fabianski. Do konca polčasa je bilo nato zelo mirno, vse skupaj pa je precej začinila enajstmetrovka, ki jo je s teatralnim padcom v 48. minuti priigral Marcus Rashford.

V drugem delu so prvi zapretili gostitelji, skoraj je drugega današnjega gola prišel Rooney, ki je z 10 metrov zadel enega izmed svojih soigralcev. United je imel veliko težav pri organizaciji napadov, vse skupaj pa so gostje kaznovali v 79. minuti, ko je Rooney 20 metrov od svojih vrat napravil prekršek, Sigurdsson pa je s pravim evrogolom izenačil. Zadetku je botrovala tudi napaka v živem zidu, ki je na črti gola ni uspel popraviti španski vratar.

Rdeči vragi so sicer imeli priložnost, da tekmo dobijo, a je Fabianski znova ustavil poskus Lingarda. V sodnikovem dodatku, ki je bil dolg kar šest minut, se ni zgodilo nič posebnega in močno oslabljen United je tako znova le remiziral.

Rdeči iz Manchestra tako ostajajo na 5. mestu, na svojem računu pa imajo 65 točk. City ima ob tekmi manj in boljši gol razliki enako število točk na 4. mestu, zato se zdi, da se ekipa Joseja Mourinha vse bolj oddaljuje od uvrstitve v Ligo prvakov preko Premier lige.