Marcos Alonso junak Chelseaja na Wembleyju

Premier Liga 20. Avg 201719:21 > 19:28
Justin Setterfield/Getty Images

Nogometaši Chelseaja so na Wembleyju z 2:1 ugnali Tottenham in tako hitro pozabili na spodrsljaj v prvem krogu.

Chelsea je bil sicer večji del tekme v podrejenem položaju, za zmago pa se lahko zahvali le sijajnemu Marcosu Alonsu, ki je dosegel oba gola.

Španec je najprej zadel v 24. minuti, ko je fantastično izvedel prosti strel, za zmago Chelseaja pa je poskrbel dve minuti pred koncem, ko je izkoristil podajo Pedra.

Tottenham je edini zadetek dosegel z veliko sreče, ko je v 82. minuti lastno mrežo zatresel Michy Batshuayi.

Modri iz Londona so si tako hitro opomogli po porazu v prvem krogu, ko jih je presenetil Burnley. Za Tottenham je bil to konec sijajnega niza zmag pred domačimi navijači. Spursi so pred to tekmo doma zmagali kar 14-krat zapored.

Kultni Wembley je sicer danes gostil prvo premierligaško tekmo v zgodovini, letošnjo domovanje Tottenhama pa za londonski klub še naprej ostaja zakleto.