De Bruyne poskrbel za zmago Cityja na Stamford Bridgu

Premier Liga 30. Sep 201720:09 > 20:14
Clive Rose Getty Images Sport

Derbi sedmega kroga angleške Premier lige je dobil Manchester City, ki je v gosteh z 1:0 premagal Chelsea.

Junak Manchester Cityja je bil belgijski reprezentant Kevin De Bruyne, ki je v 67. minuti kronal premoč sinjemodrih. Zadetek je dosegel po sijajni dvojni podaji z Gabrielom Jesusom in po fantastičnem strelu, ob katerem Thibaut Courtois ni imel možnosti. Belgijski vratar je sicer Chelsea že pred tem kar nekajkrat reševal z odličnimi obrambami.

Ob porazu je Chelsea izgubil tudi prvega napadalca Alvara Morato, ki je tekmo zaradi poškodbe končal že v prvem polčasu. Njegova odsotnost se je modrim iz Chelseaja še kako poznala.

Za City je bila to šele druga zmaga v zadnjih 21 obiskih na Stamford Bridgu v vseh tekmovanjih in 14. zaporedna tekma brez poraza v angleškem prvenstvu. To je bila tudi prva zmaga za Pepa Guardiolo proti Chelseaju po rednem delu igre.