West Hamu na Wembleyu uspel preobrat, zanesljiv Chelsea

Richard Heathcote, Getty Images Sport

Chelsea in West Ham sta se včeraj v ligaškem pokalu Anglije prebila v nadaljnje tekmovanje.

Cheslea in West Ham sta se z zmagama prebila v četrtfinale Ligaškega pokala in se tako med najboljšo osmerico pridružila Arsenalu, Bournmouthu, Bristol Cityu, Manchester Unitedu, Manchester Cityu in Leicestru, ki je mimogrede včeraj dobil novega trenerja. Za “lisice” bo odslej skrbel Francoz, Claude Puel.

Chelsea je sinoči z 2:1 odpravil Everton. V 26. minuti je modre v vodstvo povedel Antonio Rüdiger, Willian pa je v tretji minuti sodniškega podaljška povišal na 2:0. Le nekaj sekund kasneje je Everton znižal prek Dominica Calvert-Lewina, a to je bil le častni zadetek. Klub iz Liverpoola je torej obdobje brez Ronalda Koemana začel s porazom.

Gledalci na Wembleyu so videli pravi spektakel. West Ham je do zmage s 3:2 prišel po preobratu, saj so varovanci Slavena Bilića zaostajali že z 0:2. Spursi so povedli z golom Mousse Sissokoja v 6. minuti, Dele Alli pa je povišal v 37. minuti.

West Ham je v drugem polčasu za popoln preobrat potreboval le 15 minut. Heroj pri zmagi je bil Andre Ayew, ki je zadel v 55. in 60. minuti, za evforijo na Wembleyu pa je v 70. minuti poskrbel Angelo Ogbonna, ko je postavil končni izid.