City brez milosti – 26 tekem brez poraza doma!

Premier Liga 23. Dec 201717:52 > 18:00
Dan Mullan/Getty Images

Nogometaši Manchester Citya so nadaljevali s fantastično serijo zmag, ki zdaj znaša že 17 zaporednih tekem. V 19. krogu so varovanci Pepa Guardiole ugnali Bournemouth (4:0).

Za City je to že 18. zmaga v ligi – s 55 točkami so prepričljivo na 1. mestu. Bournemouth je sedmič zapored ostal brez zmage, “češnje” so v coni za izpad s 16 točkami. Za domače so se med strelce vpisali Sergio Agüero (dvakrat), Raheem Sterling in Danilo.

Ekipa Crystal Palacea je po dveh zmagah remizirala s Swanseajem. Za goste iz Londona je v 59. minuti zadel Luka Milivojević (11-metrovka), točko domačim pa je prinesel gol Jordana Ayewa v 77. minuti. Palace je trenutno šestnajsti z 18 točkami, medtem ko je Swansea zadnji s 13-timi.

Brighton je z zadetkom PascalaGrossa v 64. minuti slavil proti Watfordu in tako prekinil niz sedmih zaporednih tekem brez poraza, medtem ko Watford niti v šestem poskusu ni zabeležil zmage. “Galebi” so z zmago prišli do 12. mesta (21 točk), Watford pa je deseti z 22-timi.