Anfield slavi Salaha, Chelsea s petardo čez Stoke

Premier Liga 30. Dec 201717:47 > 17:53
Jan Kruger, Getty Images Sport

Nogometaši Liverpoola so na Anfieldu po popolnem preobratu z 2:1 ugnali Leicester in se na tekmi 21. kroga angleške Premier lige veselili pomembne zmage.

Najzaslužnejši za zmago Liverpoola je bil znova nezaustavljivi Mohamed Salah, ki je dosegel oba zadetka za domačo ekipo. Egipčan je zdaj že pri 17 golih v letošnji sezoni Premier lige.

Tekmo je sicer bolje začel Leicester, ki ga je v vodstvo po napaki branilca Joela Matipa popeljal Jamie Vardy.

Zasedba Jürgena Kloppa ima po novi zmagi 41 točk in se nahaja na četrtem mestu. Leicester s 27 točkami ostaja na osmem mestu.

Aktualni prvaki iz Londona so brez težav s 5:0 ugnali Stoke. Chelsea je tekmo rešil po vsega 23 minutah, ko je bilo že 3:0 za domačo zasedbo. Prve tri zadetke so zabili Rudiger, Drinkwater in Pedro.

V drugem delu se gostitelji dosegli še dva zadetka. V 73. minuti je bil iz enajstmetrovke natančen William, končnih 5:0 pa je postavil Zapacosta.

Modri iz Londona so se z novimi tremi točkami prebili na drugo mesto Premier lige, kjer imajo ob tekmi več dve točki prednosti pred Manchester Unitedom. Stoke ima 20 točk in ga najdemo na 13. mestu.

Za presenečenje je poskrbel Bournemouth, ki je doma z 2:1 ugnal Everton, do pomembne zmage v gosteh pa je prišel Swanse, ki je z 2:1 premagal Watford. Tekmi med Huddersfieldom in Burnleyjem ter Newcastlom in Brightnom sta se končali brez golov.

Oglejte si vse rezultate in aktualno lestvico Premier lige.