Stoke City se seli v drugo ligo

Premier Liga 5. Maj 201816:20 > 16:29
Getty Images

Nogometaši Stoke Cityja so z današnjim porazom proti Crystal Palacu (1:2) dokončno zapravili vse možnosti za morebiten obstanek v angleški Premier ligi. Stoke se po desetih letih seli v Championship.

Za Stoke City je danes štela le zmaga. Varovanci Paula Lamberta, ki so še trinajstič zapored ostali brez zmage, so tekmo začeli odločno in si v 43. minuti priigrali zasluženo vodstvo. Zadel je švicarski reprezentant Xherdan Shaqiri.

V drugem polčasu so gostje, ki so si z zmago tudi teoretično zagotovili obstanek v ligi, prišli do popolnega preobrata. V 68. minuti je izenačil McArthur, za zmago pa je v 86. minuti poskrbel Van Aanholt.

Domači nogometaši so zelenico stadiona bet365 zapuščali v solzah, še bolj razočarani pa so bili njihovi najzvejstejši privrženci, za katerimi je sezona polna razočaranj.

Stoke, ki v zadnjih devetih letih v Premier ligi nikoli ni bil slabši kot štirinajsti, je v tej sezoni do tega kroga doživel kar 19 porazov in ob 12 remijih vpisal le šest zmag. Preostale potnike v Championship bi lahko dal celo zadnji krog. Trenutno je v najslabšem položaju West Brom, v boju za obstanek pa so še Southampton, Swansea City in West Ham.