Manchester Cityju prva lovorika v sezoni

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Manchester City novo sezono začenja z rušilno močjo. V boju za lovoriko FA Community Shield s Chelseajem nasprotniku ni pustil do priložnosti, sami pa so dvrakrat zatresli mrežo Willya Caballera za prvo letošnjo lovoriko.

Začetni pritisk je pripadel Manchester Cityu. Po poskusih  Riyada Mahreza in Leroya Saneja je v 13. minuti nadgradil začetno premoč z zadetkom Sergio Aguero, podajo pa je vknjižil Phil Folden. Takoj po prejetem zadetku so se prebudili nogometaši Chelsea, a so po nekaj obetavnih podajah v kazenski prostor Cesca Fabregasa in Cesarja Azpilicuete dobro odreagirali branilci iz Manchesterja, dvakrat pa je izjemno posredoval tudi vratar Sinjemodrih Claudio Bravo z obrambo Callumu Hudsonu-Odoi. Pred koncem prvega polčasa so spet zapretili Meščani, a je Wilfredo Caballero ubranil strel Marezu. Nogometaši so odšli na odmor z rezultatom 0:1 za Manchester City.

Tudi v drugem polčasu je pobudo prevzel City. V 50. minuti je Aguero za slab meter zgrešil s strelom mimo desne vratnicem, le dve minuti za tam pa se je z izjemno obrambo izkazal Willy Caballero po strelu Foldna. V 58. minuti se je Cityjeva invazija obrestovala s povišanjem vodstva, ko je za 2:0 z roba 16-metrskega prostora z volejem sijajno še drugič zadel Aguero. Napadalni pohodi Sinjemodrih so se nadaljevali, tokrat je Riyad Marez meril mimo desne vratnice, v 73. minuti pa se je zopet Aguero sam znašel pred londonskim vratarjem, poskusil je z volejem, a se je s fantastično obrambo izkazal Caballero. Navdušil je tudi Gabriel Jesus, ki se je s slalomom prebil v kazenski prostor, vendar neuspešno sprožil pod prečko, ko se je čudežno izkazal danes neverjetni Argentinec v vratih Chelsea, ki je tako zaklenil svoja vrata do konca tekme, njegovi soigralci pa niso bili učinkoviti v napadu.

Prvo lovoriko v sezoni je osvojil Manchester City, ki je z 2:0 na Wembleyu premagal Chelsea. Varovanci Pepa Guardiole so dokazali, da mislijo tudi v novi sezoni nadaljevati z rušilno močjo, ki so jo razvili v lanski in prepričljivo osvojili državni naslov.

Se pa prav lahko lanski prvaki že v začetku sezone znajdejo v težavah, saj sta se na tekmi za Community Shield poškodovala dva ključna nogometaša. Phil Folden, ki je bil zelo viden v prvem polčasu in je tudi asistiral za prvi zadetek, se je poškodoval v 74. minuti in ni mogel nadaljevati. Prav tako je v 85. minuti Aymeric Laporte zapustil igrišče zaradi hudih bolečin. Za kakšne poškodbe gre, bomo izvedeli kmalu po pregledu obeh nogometašev.

Chelsea – Manchester City (2-0, Aguero 13′,58′)