United v Top 4, Gorenc-Stanković zapušča elito

Premier Liga 30. Mar 201917:56 > 17:57
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Manchester United je po zmagi v 28. krogu Premier lige proti Watfordu z 2:1 skočil na četrto mesto na lestvici. Huddersfield našega Jona Gorenca-Stankovića je po porazu proti Crystal Palacu (2:0) tudi teoretično ostal brez možnosti za obstanek med elito.

Manchester United se je po porazu proti Arsenalu v prejšnjem krogu hitro vrnil na zmagovite tirnice. Watford je na Old Traffordu padel z 2:1. To je bila tudi prva zmaga rdečih vragov, odkar je bil Ole Gunnar Solskjaer imenovan za stalnega trenerja. Rdeči vragi so z novimi tremi točkami na četrtem mestu z odigrano tekmo več prehiteli Arsenal.

Domači so povedli v 28. minuti prek Marcusa Rashforda, zmago pa je v 72. minuti potrdil Anthony Martial. Častni zadetek za goste je v 90. minuti dosegel Abdoulaye Doucoure.

United ima v letošnji sezoni kar štiri nogometaše, ki so dosegli več kot 10 zadetkov v Premier ligi. To so Rashford, Martial, Romele Lukaku in Paul Pogba. Rdeči vragi so bili nazadnje tako razpoloženi v sezoni 1995/96, ko so mreže nasprotnikov rešetali Eric Cantona, Andy Cole, Ryan Giggs in Paul Scholes.

Leicester se je proti Bournemouthu (2:0) veselil druge zaporedne zmage. Jamie Vardy je dosegel že peti zadetek na zadnjih petih obračunih. Burnley je v boju za obstanek prišel do zelo pomembne zmage z 2:0 proti Wolverhamptonu.

Pomembno zmago so vpisali tudi nogometaši Crystal Palaca, ki so bili prav tako z 2:0 boljši od Huddersfielda. Gostje so s tem porazom tudi teoretično ostali brez možnosti, da bi si do konca sezone rešili prvoligaški status. Jon Gorenc-Stanković je za poražence odigral zadnjih nekaj minut.

V neposredni borbi za obstanek je Southampton v gosteh z minimalnih 1:0 odpravil Brighton. Gostom je zelo pomembne tri točke zagotovil danski reprezentant Pierre Hojbjerg.

Na zadnji sobotni tekmi je Everton v gosteh z 2:0 odpravil West Ham.