Milivojević prehitel Ivanovića, nezaustavljivi Vardy

Marc Atkins/Getty Images

Na edinih treh sobotnih tekmah 33. kroga Premier lige so gledalci videli tri gostujoče zmage. Crystal Palace je z zadetkom Luke Milivojevića odpravil Newcastle, Leicester je bil s 4:1 boljši od Huddersfielda, Burnley pa s 3:1 od Bournemoutha.

Luka Milivojević je v 81. minuti zadel iz najstrožje kazni. Za Srba je bil to letošnji enajsti zadetek, deseti iz bele točke. Z desetimi realiziranimi enajstmetrovkami v sezoni se lahko pohvalita tudi Frank Lampard in Steven Gerrard.

Milivojević je hkrati postal tudi drugi najboljši srbski strelec v zgodovini Premier lige, saj je proti Newcastlu dosegel 23. zadetek (19. iz bele točke) in tako prehitel Branislava Ivanovića (22), pred njim je le še Savo Milošević (29).

Leicester je brez večjih težav v gosteh s 4:1 odpravil že odpisani Huddersfield. Za lisice so zadeli Youri Tielemans, James Maddison in Jamie Vardy, ki se je dvakrat vpisal med strelce.

Častni zadetek za domače, za katere je Jon Gorenc Stanković igral v prvem polčasu, je dosegel Aaron Mooy. Vardy je za Leicester dosegel že 103. zadetek v vseh tekmovanjih, s čimer se je izenačil z legendarnim Garyjem Linekerjem

Bournemouth je povedel v četrti minuti z avtogolom Ashleyja Barnesa, a že v 20. minuti zaostajal z 2:1. Zadela sta Chris Wood in Ashley Westwood, medtem ko je zmago v 57. miunti potrdil Barnes, ki se je tako odkupil za napako na začetku srečanja.