Salah in Mane vrnila Liverpool na vrh lestvice

Premier Liga 26. Apr 201922:47 > 22:56
Getty Images/Laurence Griffiths

Na prvi tekmi 36. kroga angleške Premier lige je Liverpool na Anfieldu s 5:0 odpihnil odpisani Huddersfield. Redsi so se vsaj do nedelje vrnili na vrh lestvice.

Liverpool je tekmo pričakovano dobil, že takoj pa je bilo jasno, da bo to igra mačke z mišjo. Redsi so povedli po vsega 15 sekundah, ko je podajo Salaha izkoristil Keita, ki je še naprej v odlični formi. Naby Keita je zdaj lastnik rekorda za najhitrejši zadetek Liverpoola v Premier ligi. Že v 23. minuti so domači povišali vodstvo. V sredino je podal Robertson, z natančnim strelom pa se je izkazal Sadio Mane. Do odmora so domači doseglli še en gol in hitro razblinili vse dvome o končnem razpletu. Tokrat se je s podajo izkazal drugi bočni branilec Alexander-Arnold, svoj jubilejni 100. gol v dresu Liverpoola pa je dosegel Mohamed Salah.

V drugem polčasu smo na prvi gol čakali do 66. minuti, ko je bil z glavo znova natančen Mane, končni rezultat pa je prav tako s svojim drugim golom na tekmi postavil Salah, ki je z 21 goli tudi na vrhu lestvice strelcev angleškega državnega prvenstva.

Liverpool ima po zmagi spet dve točki in tekmo več od Manchester Cityja, Huddersfield pa ostaja na zadnjem mestu.