United brez lige prvakov, Chelsea je že tretji!

Premier Liga 5. Maj 201916:55 > 16:57
Shaun Botterill/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so po remiju s Huddersfieldom v 37. krogu Premier lige (1:1) ostali brez možnosti, da bi v naslednji sezoni zaigrali v ligi prvakov.

Rdeči vragi so na zadnjem gostovanju v sezoni razočarali in po remiju z odpisanim Huddersfieldom dokončno izgubili možnosti za preboj med štiri najboljše ekipe angleškega državnega prvenstva. United je s 66 točkami na šestem mestu in za četrtim Tottenhamom zaostaja za štiri točke, za tretjim Chelseajem, ki je danes doma s 3:0 odpravil Watford, pa pet.

Klub iz Old Trafforda je v finišu sezone povsem popustil. Na zadnjih petih tekmah so rdeči vragi slavili le enkrat in s tem zapravili vstopnico za ligo prvakov.

V prvem polčasu so gostje sicer igrali bolje in z zadetkom Scotta McTominayja v sedmi minuti povedli z 1:0. V zaključku prvega polčasa bi lahko United še povišal prednost, a so bili gostje ob zaključkih premalo zbrani. Še najbližje zadetku je bil Paul Pogba, ki je zadel prečko.

Terierji so do točke prišli v 60. minuti, ko so izpeljali krasen protinapad. V obrambi je slabo odreagiral Luke Shaw, svojo hitrost pa je vnovčil Isaac Mbenza, ki se je podpisal pod izenačujoči zadetek.

Po golu Huddersfielda je United šel na vse ali nič, a ostal brez zmage. Phil Jones je opozoril nase s strelom čez prečko, nenatančen je bil tudi Marcus Rashford, Pogba pa je v zaključku obračuna znova stresel prečko.

V finišu sezone je tako ekipa Oleja Gunnarja Solskjaerja imela tudi nekaj smole, že zdaj pa je jasno, da bodo rdeči vragi v prihodnji sezoni igrali v evropski ligi.

Za razliko od Manchester Uniteda je bil Chelsea v boju za ligo prvakov zelo prepričljiv. Londončani so s 3:0 odpravili Watford in si praktično že zagotovili vstopnico za elitno evropsko tekmovanje. Modri so zdaj z 71 točkami celo tretji in imajo pred Tottenhamom točko naskoka, pred četrtim Arsenalom pa imajo ob tekmi več pet točk naskoka.

Chelsea je tekmo na Stamford Bridgu odločil v uvodnih minutah drugega polčasa, ko je najprej zadel Ruben Loftus-Cheek, nato pa še David Luiz.

Končni rezultat je v 75. minuti postavil Gonzalo Higuain, ki je mirno zaključil po fantastični globinski podaji Pedra, ki je v prvem polčasu zapravil kar nekaj priložnosti.