Asian PL Trophy: V finalu Man City in Wolverhampton

Premier Liga 17. Jul 201917:25 > 17:28
Richard Heathcote, Getty Images

Ta teden na Kitajskem poteka pripravljalni turnir angleške Premier lige, na katerem sodelujejo Manchester City, Wolverhampton, Newcastle United in West Ham. V sredo smo pospremili polfinalna obračuna v finalu pa bodo volkovi izzvali aktualne angleške prvake.

Na Daljnem vzhodu smo danes pospremili dva obračun premierligašev. Wolverhampton je s 4:0 odpihnil Newcastle United, ki je v sredo zjutraj potrdil novega trenerja. To je postal Steve Bruce, ki ga čaka ogromno dela.

Za volkove je v prvem delu dvakrat zadel Diogo Jota, med strelci pa se je znašel še mladi Morgan Gibbs-White. V drugem polčasu sta na zelenico stopili izdatno premešani enajsterici, Wolverhampton pa se je v končnici razveselil še enega gola. Za končni rezultat je z avtogolom poskrbel mladi Thomas Allan.

Wolverhampton se bo v finalu srečal z Manchester Cityjem, ki je s 4:1 nadigral West Ham.

Pep Guardiola je na zelenico Olimpijskega stadiona v Nanjingu pričakovano poslal premešano enajsterico, kar so kladiva izkoristila v 26. minuti, ko je zadel Mark Noble. Vezist West Hama je bil natančen z bele točke. Kljub temu je City že do polčasa prišel do preobrata. Najprej je za izenačenje poskrbel David Silva, že nekaj sekund zatem pa je bil natančen še Lukas Nmecha.

V drugem polčasu je Guardiola v igro postal kar nekaj igralcev najmočnejše postave. To se je takoj poznalo, za lepo zmago Cityja pa je z dvema goloma poskrbel Raheem Sterling.

Tako finale kot tekmo za tretje mesto, obe bosta na sporedu v soboto, boste lahko pospremili na Sportklubu.