United z eno nogo že v finalu pokala

Premier Liga 10. Jan 201722:51 > 22:54
Shaun Botterill, Getty Images

Manchester United je na prvi polfinalni tekmi ligaškega pokala z 2:0 premagal Hull City in napravil velik korak k uvrstitvi v finale.

Getty Images/Shaun Botterill

V prvem polčasu na Old Traffordu nismo videli veliko akcije. Rdeči vragi so do vodstva prišli na začetku drugega dela, ko je za vodstvo poskrbel Juan Mata. Končni rezultat je v 88. minuti postavil Marouane Fellaini.

Gostje so imeli nekaj priložnosti, a do pomembnega zadetka v gosteh niso prišli, zato je pred njimi težko delo na povratni tekmi. Zdi se, da si je ekipa Joseja Mourinha, skorajda že zagotovila uvrstitev v finale.

Nekaj priložnosti za zadetek je imel tudi kapetan Uniteda Wayne Rooney, ki bo z naslednjim golom prehitel Bobbyja Charltona in postal najboljši strelec rdečih vragov v zgodovini kluba, a se danes ni veselil novega gola v rdečem dresu.

V drugem polfinalu si bosta jutri ob 20:45 nasproti stala Southampton in Liverpool.