Southampton do minimalne zmage proti Liverpoolu

Premier Liga 11. Jan 201722:35 > 22:43
Getty Images

Na prvi polfinalni tekmi angleškega ligaškega pokala med Southamptonom in Liverpoolom so bili uspešnejši domači, ki so z zadetkom Nathana Redmonda slavili z 1:0. Že včeraj je do še višje zmage (2:0) prišel Manchester United, ki je ugnal Hull City.

Edini gol na tekmi je bil delo talentiranega Angleža Nathana Redmonda, ki se je v dvajseti minuti po lepi podaji Rodrigueza znašel sam pred vratarjem Kariusom in ga z natančnim ter močnim strelom premagal. Redsi, ki so tokrat igrali v najmočnejši zasedbi, so imeli žogo več v svoji posesti, si tudi priigrali nekaj lepih priložnosti, vseeno pa zadetka niso uspeli doseči in so se pred povratno tekmo na svojem Anfieldu znašli v zaostanku.

“Drugi polčas” dvoboja bo 25.1. na Anfieldu, Liverpool pa zdaj čaka izjemno težko prvenstveno gostovanje pri preporojenemu Manchester Unitedu, ki je z nogo in pol že v finalu ligaškega pokala.