PL: Mane in Salah odgnala srake

Premier Liga 14. Sep 201915:24 > 15:25
Jan Kruger/Getty Images

Nogometaši Liverpoola so po preobratu s 3:1 premagali Newcastle.

Dvakratni strelec za “Redse” je bil Sadio Mane, strelec tretjega zadetka za domače je bil Mohamed Salah. Mrežo Liverpoola je zatresel Jetro Willems.

Gosti so na prepolnem Anfieldu bolje začeli, po solo akciji Jetra Willemsa so namreč že v 7. minuti povedli z 1:0. Nizozemski nogometaš je žogo poslal v zgornji desni kot, Adrian pa na to preprosto ni imel pripravljenega odgovora.

Sledilo je nekoliko mirnejše nadaljevanje. Liverpool je do izenačenja prišel v 28. minuti, ko je po izjemno natančni podaji Robertsona zadel Mane. Deset minut kasneje je Mane svoji ekipi prinesel preobrat, ko je po solo prodoru sam prišel pred Dubravko in dosegel drugi gol na srečanju.

“Srake” so iskale način, da se vrnejo nazaj v igro, najlepšo priložnost je v lovu na izenačenje zapravil Emil Krafth, ki je meril preko gola. Namesto tega je Liverpool prišel še do svojega tretjega zadetka. V 72. minuti po asistenci Firmina Salah ni imel težkega dela premagati Dubravko. Do konca srečanje je imel Egipčan še eno priložnost, ki pa jo je Češki vratar ubranil.