City drži korak, Sterling "nokavtiral" Walcotta

Premier Liga 28. Sep 201920:27 > 20:27
Laurence Griffiths /Allsport/Getty Images

Manchester City je v 7. krogu Premier lige vpisal svojo peto letošnjo zmago, potem ko je Everton odpravil s 3:1. Dvoboj v Liverpoolu je zaznamovala tudi huda poškodba Thea Walcotta v drugi minuti srečanja.

Obračun na Goodison Parku se se je začel s poškodbo Thea Walcotta, ki ga je Raheem Streling z žogo zadel v glavo. Nogometaš Evertona je obležal na zelenici, tako da je hitro posredovala zdravniška služba. Po šest minut dolgi prekinitvi so Walcotta na nosilih odnesli z igrišča, namesto njega pa je v igro prišel Alex Iwobi.

V nadaljevanju je prvi zapretil Manchester City in povedel v 24. minuti. Za vodstvo z 1:0 je bil najvišji v skoku Gabriel Jesus. Domači so se izenačenja veselili devet minut kasneje, ko je zadel Dominic Calvert-Lewin. Sinje-modri so imeli do konca prvega polčasa še nekaj priložnosti, vendar jih niso izkoristili.

Vse upe domačih, ki bi lahko povedli, je z natančno izvedenim prostim strelom v 71. minuti pokopal Riyad Mahrez. Everton se ni predal, napadal za izenačenje, vendar ostal brez drugega zadetka. Končni rezultat je z golom številka 100 v svoji klubski karieri postavil Sterling.

City je z zmago obdržal korak z Liverpoolom, ki še vedno beži s petimi točkami prednosti. Everton je po tretji zaporedni ničli na 15. mestu na lestvici.