Prvi poraz Arsenala od avgusta!

Premier Liga 21. Okt 201922:42 > 22:45
Michael Regan, Getty Images Sport

Nogometaši Sheffield Uniteda so na zadnji tekmi 9. kroga Premiershipa z 1:0 doma premagali Arsenal in topničarjem prizadejali drugi poraz v sezoni, pri katerem so tudi Manchester City, Leicester, Chelsea in Wolverhamtpon.

Novinec med elito je povedel v 30. minuti, ko je žoga po kotu prišla do Francoza Lys Mousseta, ta pa jo je pospravil v mrežo Arsenala.

Topničarji so imeli v prvih 45-ih minutah dve priložnosti za izenačenje, a Nicolas Pépé in Granit Xhaka nista uspela premagati vratarja domačih Deana Hendersona. V 60. minuti je imel Dani Ceballos lepo priložnost, a je vratar Sheffield Uniteda njegov poizkus ubranil.

Za Arsenal je to prvi poraz od avgusta dalje, po katerem na prvenstveni razpredelnici ostaja na 5. mestu. Sheffield je s to zmago prekinil niz štirih tekem brez zmage (dva poraza in dva remija) in se je po tretji zmagi v tej sezoni povzpel na 9. mesto Premier lige.