Kane in Ali na praznik razveselila navijače Tottenhama

Premier Liga 26. Dec 201915:15 > 15:22
Richard Heathcote/Getty Images

Nogometaši Tottenhama so na prvi tekmi 19. kroga Premier lige po preobratu z 2:1 premagali Brighton.

Na prvi tekmi na “Boxing Day” je Tottenham odigral izredno slab prvi polčas. Spursi so sicer prvi dosegli gol, a je bil Harry Kane v prepovedanem položaju. Zadetek je bil razveljavljen po posredovanju VAR-a.

V nadaljevanju prvega polčasa je bil Brighton izrazito boljši, gostitelji pa si niso priigrali niti ene priložnosti. Galebi so povedli v 37. minuti, ko je bil natančen Adam Webster.

V drugem polčasu je Tottenham prikazal povsem drugačen obraz in prišel do popolnega preobrata. V 53. minuti je izenačil Harry Kane, ki je na Boxing Day zadel še petič zapored.

Po izenačenju je najprej za Brighton zapretil Gross, do konca tekme pa so domači prišli do popolnega preobrata. Za zmago Tottenhama je po podaji Auirerja zadel Delle Ali.