City zanesljivo, tekmo zaznamovale 3 poškodbe

Premier Liga 17. Jun 202020:47 > 20:52
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya so na preloženi tekmi 29. kroga proti Arsenalu slavili s 3:0. Za obe ekipi je bila to prva tekma po 100 dnevnem premoru.

Manchester City je doma Arsenal premagal s 3:0.

Vse od začetka tekme so bili sinjemodri boljši tekmec, Arsenal pa ekipa, ki ni imela sreče. Že v 6. minuti je z igrišča moral poškodovani Granit Xhaka, zamenjal pa ga je Dani Ceballos. Toda s tem poškodb še ni bilo konec. V 22. minuti je pri topničarjih z igrišča odšel še Pablo Mari, ki ga je zamenjal David Luiz kar se je na koncu izkazalo za hudo napako.

V drugi minuti dodatka v prvem polčasu je po napaki Luiza vodilni zadetek domačih dosegel Raheem Sterling

V drugem polčasu je praktično takoj na začetku zaradi prekrška v kazenskem prostoru svoje ekipe rdeči karton prejel David Luiz. Enajstmetrovko je uspešno unovčil Kevin De Bruyne

Neprijetno poškodbo je desete minut pred koncem tekme utrpel Garcia, ki je po trku s svojim vratarjem Edersonom, ki je želel izbiti žogo za nekaj minut obležal na zelenici. Po daljšem premoru so meščani hitro začeli akcijo za 3:0. Aguero je streljal, Leno je ubranil, žoga pa je prišla do Fodena, ki je dobro spremljal akcijo in dosegel gol.

City je zdaj pri 60 točkah in je na drugem mestu, Arsenal pa je na devetem mestu in ima 20 točk manj. V naslednjem krogu bo City dočakal Burnley, Arsenal pa gostuje pri Brightonu

Vse tekme premier lige si lahko ogledate na naših kanalih.