Vse je v rokah Chelseaja: Giroud zrušil Kanarčke

Premier Liga 14. Jul 202023:08 > 23:11
REUTERS/Julian Finney

Nogometaši Chelseaja so v 36. krogu Premier lige doma premagali Norwich z rezultatom 1:0 in s tem ohranili dobre možnosti za uvrstitev v ligo prvakov.

Chelsea ostaja na tretjem mestu s 63 točkami. Štiri manj imata Leicester in Manchester United, ki pa morata tekmo 36. kroga še odigrati.

Toda ne glede na rezultat ekipa Franka Lamparda vse drži v svojih rokah. Če bodo do konca sezone na preostalih dveh tekmah slavili potem si bodo zagotovili ligo prvakov.

Prvi na poti do dveh zmag stoji Liverpool proti kateremu se bodo pomerili 22. julija na Anfieldu. V zadnjem krogu pa jih čaka še Wolverhampton

Chelsea je tekmo proti zadnji ekipi na lestvici, ki je za zdaj edina, ki gre potrjeno nazaj v Championship imel vseskozi pod nadzorom. Domači so od začetka nadzorovali ritem igre, nasprotniku pa niso dovolili niti enega strela v okvir gola. Toda vseeno ni mogoče reči, da so zabeležili enostavno zmago.

Ključni trenutek tekme se je zgodil v tretji minuti dodatka ob koncu prvega polčasa. Christian Pulišić je podal pred vrata, Olivier Giroud pa je s strelom z glavo premagal nasprotnega vratarja Tima Krula

Modri so imeli več priložnosti, da bi vse dvome o zmagovalcu rešili že prej toda ob zakjučkih jim je zmanjkalo koncentracije. Do konca so se tako potihem bali, da bi morebiti izgubili dve pomembni točki.

Najlepše priložnosti sta v drugem polčasu zapravila Pulišić in Giroud pri katerih je posredoval Tim Krul.

Ekipa Franka Lamparda bo v nedeljo igrala polfinalno tekmo FA pokala proti Manchester Unitedu