Wolvesi prehiteli Tottenham, Sheffield brez Evrope

Premier Liga 20. Jul 202020:44 > 23:07
Getty Images/Catherine Ivill

Nogometaši Sheffield Uniteda so s porazom na tekmi 37. kroga Premier lige proti Evertonu (0:1) izgubili vse možnosti za uvrstitev v evropsko ligo. Pred zadnjim krogom je na šestem mestu, ki še vodi v Evropo, Wolverhampton, ki je v ponedeljek z 2:0 premagal Crystal Palace in prehitel Tottenham.

Tekmo med Sheffieldom in Evertonom je odločil Brazilec Richarlison, ki je izkoristil dobro podajo Sigurdsona iz prostega strela in domačega vratarja premagal z glavo. Za karamele je to bil zadetek številka 1400 v angleški Premier ligi, samo Manchester United pa je med angleško elito dosegel več golov z glavo (321) od Evertona (316).

Tudi gostitelji so imeli svoje priložnosti, a na koncu ostali brez enega samega strela v okvir gola. Everton je bil v napadu veliko konkretnejši in povsem zasluženo zmagal.

Karamele so z zmago ostale na 11. mestu Premier lige. Na svojem računu imajo 49 točk. Sheffield United je s 54 točkami osmi, a za šestim Wolverhamptonom zaostaja za pet točk, zato je že ostal brez možnosti za evropsko ligo. V ponedeljek je sicer bil na delu tudi Wolverhampton, ki je z 2:0 premagal Crystal Palace.

Akcijo za vodilni zadetek Wolvesov je s sijajno podkopano žogo začel Joao Moutinho, ki je na levi strani našel Dohertyja, slednji pa je nato podal pred vrata, kjer je v 41. minuti z glavo zadel Daniele Podence.

Predtem je v 27. minuti Schlupp zapravil veliko priložnost za Palace, nato pa so domači zagospodarili na zelenici. Končni izid je v 68. minuti Johnny Castro, ki je v kazenskem prostoru krasno streljal z obrata.

Na tretji ponedeljkovi tekmi sta se Brighton in Newcastle razšla brez zadetkov. Z osvojeno točko so si galebi dokončno zagotovili obstanek v Premier ligi.