4 goli Sona, 4 asistence Kana in petarda Tottenhama!

Premier Liga 20. Sep 202014:48 > 14:51
Pool/Getty Images

Nogometaši Tottenhama so na prvi nedeljski tekmi drugega kroga Premier lige Southampton premagali s 5:2 (1:1). Štirikrat se je med strelce vpisal Heung-min Son, vsakič po podaji Harrya Kana, ki je na koncu tudi dosegel en gol.

Tako kot v prvem krogu, ko so izgubili proti Evertonu, so pri Spursih tudi tokrat začeli slabo. Gostitelji so do vodilnega zadetka prišli v 32. minuti, ko se je med strelce po podaji Walkers-Petersa vpisal Danny Ings

Pred tem je bil zadetek Kana zaradi prepovedanega položaja in po ogledu VAR-a razveljavljen. Po tem pa so imeli svetniki več priložnosti in prek Ingsa zasluženo prišli do prednosti.

Ekipa, ki jo vodi Jose Mourinho se ni predala. Ob koncu prvega polčasa so pri Tottenhamu prišli do izenačenja, ko se je med strelce po podaji Kana vpisal Heung-min Son. Pri zadetku bi vsekakor lahko Alex McCarthy posredoval bolje.

Najslabše je zadetek prejeti na koncu prvega polčasa, še slabše pa na začetku nadaljevanja. In prav to se je zgodilo Southamptonu – po podaji Kana je še drugi gol na tekmi v 47. minuti dosegel Son, ki se je predtem uspel izogniti prepovedanemu položaju.

V nadaljevanju se je Son med strelce vpisal še v 64. in 73. minuti. Prav vsakič pa je bil asistenc Harry Kane

Odlično predstavo je z golom nato kronal še Harry Kane v 82. minuti.

V končnici tekme, v 90. minuti je Danny Ings iz enajstmetrovke postavil končni rezultat 5:2.