Arsenal le remiziral z Burnleyjem

Premier Liga 6. Mar 202115:40 0 komentarjev
Burnley - Arsenal

Na prvi sobotni tekmi Premier lige sta se Burnley in Arsenal razšla brez zmagovalca - na Turf Mooru je bil izid 1:1.

Arsenal je srečanje odlično začel. Thomas Partey je z dolgo podajo našel Williana, ki jo je podaljšal do Pierra-Emericka Aubameyanga na levi strani. Gabonec je ustrelil nizko, vratar Nick Pope se je žoge sicer dotaknil, vendar je bil strel premočan in žoga se je skotalila čez črto v gol – 0:1. To je bil Aubameyangov osmi gol v karieri proti Burnleyju, proti nobeni drugi ekipi jih ni dosegel več.

POVEZANO

V 23. minuti je imel čudovito priložnost Bukayo Saka. Najstnik je odigral lepo dvojno podajo z Aubameyangom, vendar je streljal malo mimo oddaljene vratnice.
39. minuta in izenačenje za Burnley po veliki napaki Granita Xhake! Švicar se je pod pritiskom Mateja Vydre odločil za napačno podajo v stran, vendar je žogo prestregel Chris Wood, ki jo je poslal v gol! Od začetka sezone 2016-17 je Xhaka naredil več napak, ki so pripeljale neposredno do zadetka tekmeca, kot katerikoli drugi igralec v Premier ligi.
Burnley je po zadetku zaigral bolje in v 44. minuti prišel blizu drugemu zadetku. Ashley Westwood je poslal visoko žogo Vydri, ki jo je prepustil Dwightu McNeilu. Ta je streljal s prve, vendar je dobro posredoval Bernd Leno.

NOR ZAKLJUČEK SREČANJA

Zadnje minute srečanja so bile izjemno razburljive. V 79. minuti je do strela s 30 metrov prišel Erik Pieters, vendar se je Leno izkazal in žogo odbil čez gol. Dve minuti kasneje so imeli domači še eno priložnost. Wood in Vydra sta odigrala dvojno podajo, Wood je streljal s 15 metrov, vendar je bil znova na pravem mestu vratar Leno.
Sledil je pritisk Arsenala. Nicolas Pepe je imel odprt strel v 83. minuti, vendar je žogo slabo zadel. Minuto kasneje je Pepe znova streljal, žogo pa je na gol črti odbil Erik Pieters, ta pa se je nato odbila od prečke. Po pregledu video posnetka je sodnik odločil, da je žoga Pietersa zadela v ramo.
V sodnikovem dodatku je imel zlato priložnost za zmagoviti zadetek P-E Aubameyang, njegov poskus je blokiral Ben Mee, nekaj trenutkov kasneje pa je Dani Ceballos zadel še vratnico, vendar ostalo je pri delitvi točk.

Arsenal je z 38 točkami na 10. mestu, Burnley pa s 30-imi na 15. mestu.