Brez zmagovalca na Stamford Bridgu

Nogomet 28. Dec 202020:40 > 21:48 0 komentarjev
Catherine Ivill/Reuters

Nogometaši Chelseaja in Aston Ville so se v ponedeljek v 16. krogu Premier lige razšli z neodločenim rezultatom (1:1).

Po pol ure igre, natančneje v 34. minuti je Chelsea prišel do prednosti potem, ko se je med strelce vpisal Olivier Giroud. Po podaji Bena Chilwella s strani je z glavo Giroud udaril proti vratom nasprotnika in dosegel že svoj 32. zadetek z glavo v Premier ligi in deseti gol proti Aston Villi, sedmi na zadnjih sedmih tekmah. Villa je s tem tudi edina ekipa proti kateri je Francoz dosegel dvomestno število golov.

V drugem polčasu se gostje niso predali. V 50. minuti je krasen zadetek za izenačenje dosegel Anwar El Ghazi.

V 67. minuti je mrežo Aston Ville zatresel tudi Cesar Azpilicueta, a je bil gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Na drugi strani Mendy ni imel težav in na koncu sta se ekipi razšli z neodločenih 1:1.

Aston Villa je kljub dvema tekmama manj od Londončanov na 5. mestu lestvice. Mesto za njim je Chelsea, obe ekipi pa imata enako število točk (26).

Villa bo 1. januarja gostila Manchester United, Chelsea pa (če ne bo sprememb) 3. januarja gostuje proti Manchester Cityu.