Chelsea komaj proti desetim: Mount prekinil mučenje

Nogomet 16. Jan 202120:33 > 20:43 0 komentarjev
Mike Hewitt/Getty Images

Nogometaši Chelseaja so v gosteh v 19. krogu Premier lige z rezultatom 1:0 premagali Fulham in po treh prvenstvenih tekmah prišli do prve zmage, šele druge na zadnjih šestih.

Čeprav so pri Fulhamu že v 44. minuti ostali zgolj z desetimi na zelenici potem, ko je bil izključen Antonee Robinson je gostom šele ob samem koncu tekme uspelo prebiti zid in osvojiti vse tri točke.

Gol za zmago je v 78. minuti dosegel Mason Mount potem, ko je odbitek Alphonsa Areole z desetih metrov poslal v mrežo.

Ekipa Franka Lamparda je imela nadzor nad posestjo žoge od prve minute dalje. Žogo so imeli v nogah več kot 70 odstotkov igralnega časa, a do zadetka Mounta v zadnji tretjini ni bilo idej in realizacije.

Že pred tem bi lahko Anglež svojo ekipo popeljal v vodstvo. V 25. minuti je namreč stresel okvir vrat. V naslednjem napadu je nevarno zapretil Antonio Rudiger in to je bilo praktično vse od gostov do vodilnega in odločilnega gola v 78. minuti.

Pri Fulhamu so si pripravili eno pravo priložnost. Ivan Cavaleiro je streljal z roba kazenskega prostora, žoga pa je švignila mimo vratnice.

Na koncu bi lahko klub s Stamford Bridga prišel do prepričljivejše zmage, a je Timo Werner v situaciji ena na ena z vratarjem Areolo zgrešil.

Chelsea je z 29 točkami na sedmem mestu lestvice. V naslednjem krogu bo 19. januarja igral proti Leicestru. Fulham je po petih zaporednih remijih zabeležil svoji prvi poraz in z 12 točkami ostaja na 18. mestu. V naslednjem krogu se bodo 20. januarja pomerili proti Manchester Unitedu.