Everton dobil Merseyside derbi na Anfieldu!

Premier Liga 21. Feb 20210:02 > 7:32 0 komentarjev
Everton
Everton

Nogometaši Evertona so z 2:0 premagali Liverpool in s tem močno poglobili njegovo krizo. Kloppova četa je izgubila še četrto zaporedno prvenstveno tekmo.

Karamele so povedle že v 3. minuti srečanja. James Rodriguez je z odlično podajo odprl obrambo Liverpoola in Richarlisona poslal iz oči v oči z Alissonom. Brazilec je rojaka premagal z diagonalnim strelom in tako poskrbel za šok na Anfieldu.

V 81. minuti je Alexander-Arnold v svojem kazenskem prostoru zrušil Calverta-Lewina in Chris Kavanagh je pokazal na belo točko. Sodnik ni odločitve spremenil niti po ogledu VARa. Enajstmetrovko je uspešno realiziral Sigurdsson, ki je tako dosegel peti gol proti Liverpoolu! Petega na Anfieldu!

Everton je po 24 neuspešnih poskusih končno dobil Merseyside derbi in tako končal najdaljši niz neporaženosti Liverpoola proti svojemu mestnemu rivalu. Karamele so na Anfieldu prvič po letu 1999 dobile prvenstveni obračun!

Liverpool je prvič po letu 1923 izgubil na štirih zaporednih prvenstvenih tekmah.

Everton se je po točkah izenačil z Liverpoolom na 6. mestu. Ekipi iz mesta Beatlov imata 40 točk, Chelsea na 4. mestu pa jih ima 43.