Guardiola: Ko 26 strelov ni dovolj za zmago…

Nogomet 16. Dec 202011:23 > 11:24 0 komentarjev
REUTERS/Phil Noble

Manchester City si je v torek privoščil nov premierligaški spodrsljaj. Sinjemodri so tokrat remizirali s predzadnjo ekipo lige West Bromwich Albion (1:1).

Manchester City je sicer skozi celotno tekmo dominiral, pritiskal na polovici tekmeca, a bil pred golom West Broma premalo konkreten. Edini gol za gostitelje je dosegel Ilkay Gündogan, WBA pa je do točke prišel po avtogolu Rubena Diasa.

Pep Guardiola, trener Cityja, je prepričan, da je trenutno glavna težava njegove ekipe neučinkovitost.

Nismo uspelo doseči še enega gola. Ves čas smo kontrolirali tekmo, boljši smo bili v vseh segmentih igre, a v drugem polčasu nismo našli poti do gola. Neverjetno je, kakšne priložnosti smo zapravili v finišu tekme in kaj vse je njihov vratar ubranil,” je po tekmi razmišljal katalonski strateg.

Manchester City navkljub terenski premoči brez zmage

City je bil pri žogi kar 77-odstotkov igralnega časa in proti golu West Broma sprožil 26 strelov.

Sinjemodri so bili že v prvem polčasu ogromno pri žogi, na koncu pa bitko posesti dobil s 77:23 v odstotkih igralnega časa. Njihovo dominacijo potrjujejo tudi strel, saj so gostitelji proti vratom Johnstona sprožili kar 26- krat.

Zapravili smo ogromno, ogromno priložnosti. Trenutno nam zmage ne zagotovi niti 26 strelov. Takšne tekme moramo dobiti. Tega se zavedamo, a smo spet izgubili pomembne točke. Ob vsem tem je pomembno, da smo še naprej optimistični,” dodaja Pep.

Guardiola se je ob koncu tekme ob robu igrišča zapletel v dolgo razpravo s četrtim sodnikom Taylorjem, saj je bil nezadovoljen z dolžino sodnikovega dodatka. Dodatek je trajal samo štiri minute.

Nisem imel težav s Taylorjem, pač pa z dejstvom, da je bil dodatek prekratek. Samo ob poškodbi Gabriela Jesusa je bila tekma prekinjena več kot tri minute. Ob tem smo videli še šest menjav, vsako degažiranje njihovega vratarja pa je odneslo še dodatnih 30 sekund. Pričakoval sem zajetnejši dodatek.

City je z 20 točkami šesta ekipa Premier lige, v naslednjem krogu pa gostuje pri Southamptonu.