Haaland novi rekorder, Brighton po drami premagal Man United

Nogomet 4. Maj 202323:00 > 23:39 0 komentarjev
Erling Haaland

Mannchester City je v zaostali tekmi 28. kroga angleškega prvenstva hitro odgovoril Arsenalu, ki je v torek slavil na londonskem derbiju. Sinjemodri so s 3:0 ugnali West Ham. Erling Haaland je z novim zadetkom postavil nov premierligaški rekord v doseženih zadetkih v eni sezoni (35). Pred njim sta rekord držala Alan Shearer in Andy Cole (34), a še v različici, ko je bilo v premier league kar 42 tekem. Man City je ponovno za točko skočil pred Arsenal, ob tem pa ima še eno tekmo v žepu.

City, ki je pri 79 točkah oziroma eni več od Arsenala, ki ima ob tem še tekmo več, je povedel v 50. minuti, ko je zadel Nathan Ake. Dvajset minut za njim pa se je med strelce spet vpisal Norvežan Erling Haaland, ki je s 35. golom postavil rekord sezone v elitni angleški ligi. Phil Foden je v 85. minuti le še potrdil slavje Cityja.

Na drugi zaostali tekmi 28. kroga je Liverpool premagal Fulham z 1:0. Mohamed Salah je zadel v 39. minuti z bele pike. Liverpool se je s peto zaporedno zmago povzpel na peto mesto.

V četrtek sta obračun 28. kroga odigrala še Brighton in Manchester United. Kazalo je na točko, globoko v sodnikovem podaljšku pa so domači prišli do enajstmetrovke, ki jo je v tri točke pretvoril Argentinec Alexis Mac Allister.