Leicester le do točke proti Southamptonu

Nogomet 30. Apr 202123:02 0 komentarjev

V prvi tekmi 34. kroga angleške Premier lige sta se Southampton in Leicester City na stadionu St Mary's razšla brez zmagovalcev (1:1).

Lanski obračun med tema nasprotnikoma na stadionu St Mary’s se je končala kar z 9:0 v prid Leicesterja.

Leicester se bori za Ligo prvakov, zato točka proti Southamptonu gotovo ni rezultat, ki so ga lisice iskale. Še posebej zato, ker je Southampton že od 10. minute dalje igral z igralcem manj. Za grob štart nad napadalcem Leicesterja Jamiejem Vardyjem je bil izključen Danec Jannik Vestergaard.

Vseeno si Leicester v prvem polčasu ni priigral veliko priložnosti: najlepša je bila tik po prekršku za rdeči karton, ko je bil James Madison nevaren iz prostega strela, žoga pa je končala za golom.

Prvi zadetek na tekmi pa je dosegel celo oslabljeni Southampton. Po igri z roko Nigerijca Kelechija Iheanacha v kazenskem prostoru, so svetniki dobili najstrožjo kazen. Zanesljivo jo je izvedel James Ward-Prowse.

Že 7. minut kasneje je Leicester izenačil. Tokrat se je Iheanacho oddolžil z asistenco, žogo je z glavo v gol poslal branilec gostov Johnny Evans. Leicester si je proti koncu tekme ustvaril še precej priložnosti, ki pa jih ni znal izkoristiti. Tekma se je tako končala z rezultatom 1:1.

Leicester City ostaja tretji, pred četrtim Chelseajem ima 5 točk prednosti. Southampton je s 37 točkami na 14. mestu.