City po preobratu iz Pariza z lepo prednostjo

Liga prvakov 28. Apr 202122:54 > 29. Apr 2021 8:49 0 komentarjev
Manchester City Neymar
JBAutissier/Panoramic

Na prvi tekmi drugega polfinala nogometne lige prvakov med Paris Saint-Germainom in Manchester Cityjem so po preobrati slavili Angleži (2:1). Mož odločitve je bil Riyad Mahrez. Povratni obračun med tekmecema bo že v torek v Manchestru, v sredo sledi nato še dvoboj med Chelseajem in Real Madridom v Londonu.

Na praznem stadionu Parc des Princes je v prvem polčasu več pokazal PSG, ki je povedel v 15. minuti. Kot z desne strani je izvajal Argentinec Angel di Maria, uporabno podajo pa je z odličnim skokom, ko je ostal povsem sam, izkoristil Brazilec Marquinhos. Parižani so zasluženo vodili, v njihovo korist je kazala tudi statistika, a drugega gola niso dosegli. Pri Angležih je najnevarneje poizkusil Phil Foden, a se je z obrambo izkazal kostariški vratar v vratih Parižanov Keylor Navas.

Ta je napako storil v 64. minuti, ko so gostje izenačili. Z leve strani je uporaben predložek poslal Belgijec Kevin de Bruyne, žoga je preletela vse igralce in povsem presenetila Navasa, ki je obstal kot vkopan. Domači še niso povsem prestali šoka, ko je City udaril še drugič. Tekla je 71. minuta, ko je po prekršku Leandra Paredesa okoli 20 metrov od vrat prosti strel za goste z levico izvedel Riyad Mahrez, žoga je v živem zidu letela med Mbappejem in Kimpembejem in končala v mreži, Navas je bil nemočen.

Še več težav je Francozom prinesla izključitev Idrisse Gueyeja v 78. minuti, ko je s startom od zadaj pokosil Ilkaya Gundogana. Nemškemu sodniku Felixu Brychu ni preostalo drugega, kot da Senegalcu pokaže rdeči karton. Ob številčni premoči so Angleži najlepšo priložnost zapravili v 87. minuti prek Fodena, a se je znova izkazal Navas. City je tako pred povratno tekmo, ki bo v torek, 5. maja, na njihovem stadionu Etihad v Manchestru, v veliki prednosti in na dobri poti, da se prvič v zgodovini kluba prebijejo v finale lige prvakov.