Londončani za obrambo segli globoko v žep

Nogomet 16. Jun 202621:40 0 komentarjev
Foto: Profimedia

Nizozemski reprezentančni branilec Jan Paul van Hecke se iz angleškega Brighton & Hove Albiona seli v Tottenham. Londonska ekipa, ki se je v minuli sezoni krčevito borila za obstanek v premier league, je za 26-letnega Nizozemca odštela 52 milijonov funtov oziroma 60 milijonov evrov, je zapisala nemška tiskovna agencija dpa.

Trener Tottenhama Roberto De Zerbi je z Van Heckejem sodeloval dve sezoni pri Brightonu, kjer se je branilec, ki je znan po dobri igri z žogo, razvil v enega najboljših igralcev na svojem položaju v elitnem angleškem nogometnem tekmovanju.

Zasedba iz severnega dela Londona je v zadnjih dveh sezonah v premier league prejela kar 122 golov. De Zerbi je zato nemudoma začel krepiti obrambno vrsto.

Van Hecke, ki je v nizozemskem kadru na letošnjem svetovnem prvenstvu v ZDA, Kanadi in Mehiki, je tretja poletna okrepitev, pred njim sta prišla škotski levi bočni branilec Andy Robertson in argentinski osrednji branilec Marcos Senesi.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!