Marcus Rashford z objavo prestrašil navijače

Evropa 24. Feb 202312:10 0 komentarjev
Marcus Rashford
Marcus Rashford je predčasno zapustil dvoboj z Barcelono. Foto: Profimedia

Manchester United je obračunu evropskih velikanov s skupnim izidom 4:3 izločil Barcelono in napredoval v osmino finala evropske lige. Veselico na Old Traffordu, ki se je tresel kot v starih časih, je nekoliko pokvarila Instagram objava trenutno najbolj vročega vraga Marcusa Rashforda.

Tako kot na Camp Nouu je Barcelona tudi na Old Traffordu povedla z 1:0. Katalonci, ki so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, so izkoristili mehek prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je izkoristil Robert Lewandowski.

Poljak je postavil izid prvega polčasa, v slačilnici je taktiko legendarnega sira Alexa Fergusona uporabil tudi zdajšnji trener Uniteda Erik ten Hag. “To, kar je Ten Hag govoril med polčasom, ni za pred kamere. Izzval nas je, saj v prvem polčasu nismo bili videti kot ekipa. Ni bilo prave energije, ni bilo pravega boja,” je po tekmi povedal Lisandro Martinez.

Lisandro Martinez

“Fen” je igralcem Uniteda dobro del, saj so drugi polčas začeli kot prerojeni. Prek Freda je nemudoma izenačili na 1:1. V 73. minuti pa je v polno zadel še drugi Brazilec Antony, ki je ob polčasu zamenjal Wouta Weghorsta.

Barcelona se sicer ni predala, a do konca tekme ni uspela izenačiti in klavrno končalo evropsko pot, na Old Traffordu pa se je začelo rajanje kot v starih časih. Četudi so se rdeči vragi uvrstili šele v osmino finala drugorazrednega tekmovanja, so naredili velik posel.

Ten Hag prikimal, da gre za veliko zmago

“Ko imaš osem točk prednosti pred Realom in ga premaga tudi v superpokalu, nato pa vidiš, kaj je v torek naredil Real v Liverpoolu, pridemo do spoznanja, da smo premagali odlično ekipo,” je po katalonskem skalpu dejal nizozemski strateg, ki je v sedmih mesecih preporodil ekipo.

Ten Hag je priznal, da bo ekipi po veliki zmagi dovolil spiti kakšno malo pivo, a ne več, saj United že v nedeljo čaka nova tekma – ne kar ena, gre za finale ligaškega pokala na Wembleyju, kjer ga bo pričakal čvrsti in spočiti Newcastle. Rdeči vragi imajo lepo priložnost, da po letu 2017 osvojijo sploh prvo lovoriko.

Erik ten Hag

“Žreb evropske lige ne niti malo ne zanima, z mislimi sem že pri Newcastlu. Če se bomo dobro pripravili, smo lahko uspešni,” je še sklenil Ten Hag. Rdeče vrage je popeljal že do 28 zmage v sezoni v vseh tekmovanjih, največ med vsemi ekipami v najmočnejših petih evropskih ligah.

Kako huda je poškodba Rashforda?

Navijače Uniteda, ki so se po tekmi ščipali, če morda ne sanjajo, je malce prestrašila objava Marcusa Rashforda, ki je eden od glavnih razlogov, da je United v zadnjem času praktično nepremagljiv.

Angleški napadalec je ob koncu tekme trčil z Ronaldom Araujom, nekaj minut kasneje pa ga je Ten Hag celo zamenjal. Po tekmi je na Instagramu delil fotografijo s sezutim nogometnim čevljem, k njen pa pripel še emotikon s povito glavo.

Kako resno je stanje, se še ne ve, a zdi se, da bo Rashford vseeno nastopil v nedeljo na Wembleyju. V nasprotnem primeru se Rdečim vragom ne piše nič dobrega. Anglež je vroč, po svetovnem prvenstvu v Katarju je doigral 18 tekem, le na štirih ni zadel. V tej sezoni je že pri številki 24.