Od bedaka do junaka: Gundogan potopil Liverpool

Premier Liga 7. Feb 202119:32 > 19:56 0 komentarjev
Getty Images/Shaun Botterill

Manchester City je s 4:1 slavil na Anfieldu in se močno približal svoji sedmi prvenstveni zvezdici.

Ekipi sta v tekmo krenili zelo previdno. Dolgo časa smo spremljali taktično zelo zrelo predstavo z obeh strani. Meščani so bili na začetku tekme nekoliko več časa pri žogi, sredi prvega dela igre pa so pobudo prevzeli Redsi. Liverpool je tudi prvi ogrozil nasprotnikova vrata, ko je Alexander-Arnold z desne strani poslal predložek in pred vrati Edersona našel Maneja, ki pa Brazilca ni uspel premagati.

Nekaj minut kasneje je Sterling po levi strani uprizoril odličen prodor. Preigral je Alcanataro in Arnolda ter šel nato tudi mimo Fabinha, a slednji ga je spotaknil in Oliver je takoj pokazal na belo točko. K beli piki je pristopil Ilkay Gundogan, a nato je meril pod oblake. To je bila že osma enajstmetrovka, ki jo je City zapravil od začetka lanske sezone.

V prvem polčasu sta tako mreži mirovali, v nadaljevanju pa so na svoj račun prišli nogometni romantiki.

Že v 49. minuti je Sterling sprožil proti vratom Alissona, Brazilec pa je žogo odbil predse, kjer je bil dobro postavljen Gundogan, ki je odbitek pospravil v mrežo in zadel za 1:0.

Liverpool se je v tekmo vrnil v 63. minuti. Veliko napako si je privoščil Ruben Dias, ki je pri izbijanju zgrešil žogo in predse spustil Salaha ter ga v nadaljevanju akcije porušil v svojem kazenskem prostoru. Egipčan se je požvižgal na nepisano nogometno pravilo in enajstmetrovko sam uspešno realiziral.

Tu smo dobili tekmo, tu se je tekma povsem razživela. City je začutil, da je trenutno v boljši formi, zato je Pepova četa začela s potentnimi napadi. Sinjemodri so bili za to nagrajeni v 73. minuti, ko je po podaji Fodena zadel Gundogan in se tako dokončno odkupil za zgrešeno enajstmetrovko.

Meščani so do otipljive prednosti prišli 3 minute kasneje po veliki napaki Alissona. Brazilec je podaril žogo Bernardu Silvi, ki je tako s strani stekel sam proti njegovim vratom. Portugalec je počakal, da se je v akcijo vključil še Sterling in mu nato elegantno podal proti oddaljenejši vratnici, kjer Sterling ni imel težkega dela.

Liverpool se je znašel na avtocesti za pekel, kajti Guardiolina četa se ni imela namena ustaviti. Za končnih 4:1 je poskrbel Phil Foden, ki je z desne strani prodrl proti sredini in nato sprožil proti vratom Liverpoola. Alisson bi moral strel ubraniti, a Brazilec ni imel svojega dne.

Liverpool je tretjič zapored izgubil na Anfieldu, na domačem terenu pa Redsi zmage ne poznajo že 5 tekem.

City je prišel do 14. zaporedne zmage v vseh tekmovanjih in do desete zaporedne v Premier ligi. Meščani so se močno približali sedmi prvenstveni zvezdici.

Sinjemodri so na Anfieldu slavili prvič po 19 letih! Verjetno ne bi zgrešili, če bi zapisali, da je Pep Guardiola Kloppu odčital nogometno lekcijo.