Penina sinjemodrih ostala na hladnem, Liverpool še upa na LP

Nogomet 8. Maj 202120:26 > 09. Maj 2021 8:16 0 komentarjev
Pep Guardiola, Manchester City
Pep Guardiola (Foto: REUTERS/Benoit Tessier)

Nogometaši Manchester Cityja so v 35. krogu Premier lige izgubil doma s Chelseajem (1:2) in tako še niso osvojili angleškega naslova. Sinjemodri imajo na lestvici le tri kroge pred koncem resda 13 točk prednosti, a mestni tekmeci so na drugem mestu odigrali tudi dve tekmi manj. Vsega bi lahko bilo konec že v nedeljo, če Manchester United ostane brez zmage v Birminghamu pri Aston Villi. Medem Liverpool po zmagi proti Southamptonu z 2:0 še upa na uvrstitev v Ligo prvakov.

Manchester City je že nekaj časa na pragu sedmega naslova v klubski zgodovini in tretjega v zadnjih štirih sezonah. Njihova prednost na lestvici je visoka, a vsaj za zdaj matematika še omogoča preobrat, zato bo moralo slavje še nekoliko počakati.

Na stadionu Etihad so bili sinjemodri blizu zmage. Nekoliko uspavano nogometno predstavo je pred koncem prvega polčasa prebudili Raheem Sterling. Gabriel Jesus je ušel Andreasu Christensenu, ki se je pri nespretnem posredovanju tudi poškodoval. Brazilec je v sredini kazenskega prostora našel Sergia Aguera, ki pa je žogo zelo slabo sprejel, a je iz ozadja pritekel Sterling in zlahka premagal Edouarda Mendyja.

Aguero bi lahko v sodnikovem dodatku prvega polčasa podvojil prednost Cityja, a je zapravil enajstmetrovko. Poskusil je s t.i. panenko, ko nogometaš v manjšem loku meri po sredini gola, a je Mendy prebral njegovo namero. Josep Guardiola se je razburjal ob igrišču zaradi poigravanja izkušenega argentinskega napadalca.

Vrhunci tekme Manchester City – Chelsea

Kazen je sledila v 63. minuti. Do strela je z roba kazenskega prostora prišel Hakim Ziyech in po tleh natančno meril ob levo vratnico Edersona Moraesa. V končnici so bili boljši gostje in globoko v sodnikovem dodatku tudi kronali premoč. Za zmago je po podaji Tima Wernerja zadel Marcos Alonso. Španec je sprožil skupaj s soigralcem Callumom Hudsonom-Odoijem, s katerim sta si bila v napoto in z veliko sreče žogo le spravil v mrežo.

Prvenstvo bi lahko bilo kljub temu odločeno že v nedeljo, če Manchester United ostane brez zmage na gostovanju pri Aston Villi. Medtem je Chelsea z zmago skočil na tretje mesto in si še povečal možnosti za uvrstitev v Ligo prvakov, kamor potujejo prvi štirje. Peti West Ham s tekmo manj zaostaja za šest točk.

Liverpool v lovu na top 4

Nogometaši iz mesta Beatlov so na Anfieldu z 2:0 premagali Southampton. Prvi gol na tekmi je v 31. minuti dosegel Saido Mane. V polno je iz neposredne bližine meril z glavo, potem ko je žogo v kazenski prostor poslal Mohamed Salah. Končni izid je v 90. minuti z natančnim strelom po tleh postavil Thiago Alcantara.

Liverpool je tri kroge pred koncem v precej nezavidljivem položaju. Prehiteti morajo tako West Ham in nato še vsaj enega od dvojca Chelsea in Leicester City, če bodo želeli tudi v prihodnji sezoni igrati v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju. Trenutno so na 6. mestu, zbrali so 57 točk, eno manj od West Hama, medtem ko za četrtim mestom zaostajajo za šest, a imajo ob tem tudi tekmo manj. V vsakem primeru niso odvisni le od svojih izidov, temveč bodo potrebovali tudi pomoč tekmecev.