Southampton in Chelsea remizirala

Premier Liga 20. Feb 202116:48 0 komentarjev
Werner
REUTERS/Adrian Dennis

Southampton in Chelsea sta odigrala prvo sobotno tekmo v okviru 25. kroga angleške Premier lige. Obračun na St. Mary's Stadiumu se je končal z rezultatom 1:1.

Svetniki so povedli v 33. minuti. Redmond je z globinsko podajo odlično zaposlil Minamina, ki je stekel sam proti nasprotnikovim vratom in ob zaključku ohranil mirno kri. Japonec je nakazal strel z desnico, Azpilucueta in Mendy sta ob tem zletela v prazno ter končala na zadnji plati, nato pa žogo pospravil v prazno mrežo. Minamino je na tretji premierligaški tekmi za svetnike dosegel svoj drugi gol.

V 53. minuti je Danny Ings v svojem kazenskem prostoru zrušil Mounta in sodnik je pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je uspešno izvedel kar Mason Mount in tako poskrbel za končnih 1:1.

Mount je postal 25. nogometaš, ki je za bluese v Premier ligi zadel z bele pike. Nobena druga ekipa v Premier ligi nima več različnih strelcev s kazenskih strelov.

Chelsea je ostal neporažen na osmi zaporedni tekmi. Tuchel je bluese vodil na sedmih tekmah, za zdaj poraza nemški trener še ne pozna.