Svetniki remizirali na Emiratesu, Walcott zabil Arsenalu

Premier Liga 16. Dec 202021:04 > 17. Dec 2020 16:39 0 komentarjev
Pierre-Emerick Aubameyang
Catherine Ivill/Getty Images

Tekma 13. kroga med Arsenalom in Southamptonom se je končala brez zmagovalca. Na Emiratesu je bilo 1:1.

V kolikor bi svetniki tekmo dobili, bi se za nekaj časa zavihteli celo na vrh lestvice. Kazalo jim je dobro, saj so povedli v 18. minuti. Che Adams je poslal odlično globinsko žogo za Walcotta, ki se je iztrelil kot puščica in dokazal, da ima še vedno zelo hitre noge. 31-letnik je suvereno premagal Lena in se, čeprav je zabil proti klubu, za katerega je igral 12 let, gola prešerno poveselil.

Southampton je na odmor odšel z minimalno prednostjo.

Začetek 2. polčasa je pripadal topničarjem. Londončani so do izenačenja prišli v 52. minuti, ko je po podaji Nketiaha strelski post prekinil Aubameyang. Gaboncu se je, po tem, ko je na tekmi zadnjega kroga dosegel avtogol, gotovo odvalila skala od srca.

10 minut po tem je Gabriel Magalhaes prejel drugi rumeni karton in od tam naprej so Svetniki prevladovali, a četa Ralpha Hasenhuttla ni uspela doseči zadetka, ki bi jo popeljal na vrh lestvice.

Southampton je z remijem skočil “le” na 3. mesto, Arsenal pa se je, če se malce pošalimo, na 15. mestu nekoliko oddaljil od mest, ki vodijo v Championship.