Težave v Cityjevem raju, Guardiola kaznoval zvezdnika

Nogomet 21. Dec 202115:51 > 16:20 2 komentarja
Phil Foden in Jack Grealish sta razjezila svojega trenerja. FOTO: Guliverimages.

Ker sta ponočevala, sta bila zvezdnika Manchester Cityja Phil Foden in Jack Grealish izključena iz moštva za tekmo proti Newcastle Unitedu, je med vrsticami priznal trener Josep Guardiola.

Tako Phil Foden kot Jack Grealish sta prejšnji torek pri zmagi nad Leeds Unitedom s 7:0 igrala od prve minute. Takoj za tem je The Daily Telegraph objavil fotografijo, na kateri je vidno, da sta si po zmagi privoščila zabavo v centru mesta, kar pri trenerju očitno ni naletelo na dober odziv.

Pri nedeljski zmagi nad Newcastle Unitedom s 4:0 niti enega od njiju ni bilo v moštvu Manchester Cityja, trener angleških prvakov pa je zdaj med vrsticami priznal, zakaj.

“Ne, iz ekipe nista izpadla zaradi rotacije. Igrali so tisti, ki so si zaslužili. V prazničnih časih vseskozi pozorno spremljam, kako se nogometaši obnašajo na in zunaj igrišč. Če ni tako, kot bi moralo biti, potem pač ne bodo igrali,” je povedal Josep Guardiola, ki pa o tem, ali bosta zvezdnika počivala tudi na naslednjih tekmah ali pa gre samo za enkratno opozorilo, ni govoril.

Fodenu gre sijajno, Grealish milijonov še ni upravičil

Foden je eden največjih upov angleškega nogometa, ki je zrastel prav v Cityjevih vrstah. V tej sezoni gre 21-letnemu ofenzivnemu vezistu sijajno. V vseh tekmovanjih je pri 18 nastopih in šestih zadetkih, pristavil pa je tudi šest asistenc.

Grealish je v City iz Aston Ville za kar 117 milijonov evrov prišel letos poleti, a do zdaj v sinje modrem dresu ni navdušil. Šestindvajsetletni krilni napadalec je do zdaj za svoj nov klub odigral 20 tekem v vseh tekmovanjih. Trikrat je zadel, trikrat pa asistiral.

City sredi sijajnega niza

Cityju gre v zadnjem času sicer odlično. V angleški Premier ligi je nanizal kar osem zmag v nizu, v katerih je dosegel 24 golov, prejel pa samo tri. Po 18 krogih je na vrhu lestvice s tremi točkami prednosti pred Liverpoolom.

Naslednjo tekmo bodo nogometaši Cityja odigrali v nedeljo, na Boxing Day, ko bodo gostili Leicester City.