Tottenham dobil londonski derbi!

Premier Liga 6. Dec 202019:26 0 komentarjev
Harry Kane bo v Mariboru vsaj na klopi Tottenhama. FOTO: Guliverimages.

Spursi so dobili derbi severnega Londona. Varovanci Mourinha so na domačem terenu z 2:0 premagali Arsenal in se zavihteli na vrh Premier lige.

Gostitelji so povedli v 13. minuti. Kane je žogo podal proti Sonu, ki je s svoje polovice stekel v protinapad in uprizoril odličen prodor, si žogo namestil na desnico in s precejšnje razdalje ustrelil proti oddaljenejši vratnici Lena.

Arsenal je bil sicer v 1. polčasu podjetnejši, priča smo bili celo obdobju desetih minut, ko so imeli topničarji več kot 90% časa žogo v svojih nogah, a jim to ni pomagalo. Tudi danes je bil povsem razglašen prvi zvezdnik ekipe Aubameyang.

Spursi so znova udarili ob koncu 1. polčasa. Najboljša nogometaša vodilne ekipe sta tokrat zamenjala vlogi. Tottenham je izvedel hiter napad, tranzicija iz obrambe v napad je bila zelo hitra in takoj se je videlo, da bodo varovanci Mikela Arteta v nevarnosti. Son je dobil žogo na levi strani in jo povlekel proti sredini, Kane mu je stekel za hrbet in napadel globino, nato pa suvereno zabil, ko je dobil žogo.

V 2. polčasu nismo videli niti ene priložnosti. Mourinhova četa je povsem suvereno ohranila prednost ter tako vknjižila 7. zmago v letošnji sezoni.

Tottenham je s 24 točkami po 11 krogih vodilna ekipa Premier lige.

Arsenal je danes zabeležil že 6. poraz v sezoni. Topničarji so padli celo na 15. mesto in zdi se, da se kljub dvema osvojenima lovorikama, Arteti pošteno trese stolček.