Leicestru prva superpokalna lovorika po pol stoletja

Nogomet 7. Avg 202121:06 > 22:50 0 komentarjev
Leicester City

Nogometaši Leicester Cityja so v današnjem superpokalnem obračunu na londonskem stadionu Wembley premagali Manchester City z 1:0 in osvojili prvo lovoriko v novi sezoni.

Edini gol na tekmi je po prekršku Nathana Ake z najstrožje kazni dosegel Kelechi Iheanacho v 89. minuti in lisicam priboril prvo superpokalno lovoriko po letu 1971.

Manchester City je dvoboj odigral močno oslabljen, saj sta med drugim manjkala Kevin De Bruyne in Phil Foden, je pa zato priložnost za igro dobil Jack Grealish, ki je ta teden za skoraj 120 milijonov evrov prestopil iz Aston Ville. Najdražji angleški nogometaš vseh časov je v igro vstopil v 65. minuti in požel ogromno pozornosti.

“Čestitke Leicestru. Z našo igro sem več kot zadovoljen. Kar nekaj stvari je bilo zelo dobrih, mlajši igralci so bili izvrstni. Tudi sicer se je lahko naigralo kar nekaj igralcev ,” je po porazu misli strnil trener Manchester Cityja Pep Guardiola.

Lani je superpokal dobil Arsenal, ki je po enajstmetrovkah premagal Liverpool.