(Pre)visoke zahteve Šeška ustavljajo njegov prestop v Arsenal?

Nogomet 23. Jun 20258:59 2 komentarja
Benjamin Sesko
Foto: Profimedia

Angleški nogometni velikan Arsenal naj bi v lovu na Benjamina Šeška izgubljal potrpljenje. Zataknilo naj bi se pri previsokih zahtevah slovenskega napadalca glede plače.

Šeško je letošnja glavna prestopna tarča londonske zasedbe. Slovenski reprezentant je velika želja trenerja Mikela Artete, zato je dolgo časa kazalo, da bodo topničarji brez večjih težav dosegli dogovor z napadalčevim aktualnim klubom Leipzigom.

A kot poroča angleški tabloid The Sun, je to račun brez krčmarja, saj naj bi se pri pogajanjih zataknilo pri igralčevih zahtevah glede plače. Kamen spotike bojda prav tako predstavlja želja Šeška, da se v njegovo pogodbo vključi odkupna klavzula, kar naj bi še dodatno zavrlo pogajanja. Čeprav Arsenal še ni obupal nad prestopom, pa obe strani zaenkrat ostajata na nasprotnih bregovih, trdijo otoški mediji.

Če bi se zahteve Šeška glede plač izkazale za nerazumne, bi se Arsenal bržkone utegnil osredotočiti na nakup zvezdnika Sportinga Viktorja Gyökeresa. Topničarji v pogajanja s Švedom še niso resno zagrizli, saj dajejo prednost Šešku, za nameček pa so prepričani, da je portugalski prvoligaš za svojega napadalca postavil previsoko ceno.

Medtem ko potekajo intenzivna pogajanja s Šeškom, se pri Arsenalu krepijo tudi na drugih položajih. V kratkem bodo tako sporočili prihod španskega vezista Martina Zubimendija iz Real Sociedada, na pragu prihoda v klub pa je tudi Chelseajev Kepa Arrizabalaga, ki naj bi v moštvu zasedel položaj rezervnega vratarja.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje