Slovenci so se v zadnjih sekundah rešili novega poraza

Nogomet 1. Jun 202119:55 > 23:00 0 komentarjev
Slovenci so se komaj izognili porazu. Foto: REUTERS/Ognen Teofilovski

Slovenska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Skopju z 1:1 remizirala s Severno Makedonijo. Slovenijo je pred tretjim zaporednim porazom v zadnjih sekundah tekme rešil Domen Črnigoj.

V prvem polčasu tekme v Skopju smo videli solidno Slovenijo, ki bi lahko celo vodila, a Josip Iličić po odličnem slalomu med makedonskimi branilci na koncu ni bil dovolj natančen. Omenimo še, da je moral selektor Matjaž Kek prvič menjati že v 5. minuti, ko je poškodovanega Jureta Balkovca zamenjal Mario Jurčević.

V deseti minuti drugega polčasa je za slovence sledil hladen tuš. Po lepi podaji Ezgjana Alioskega je v polno zadel Elif Elmas. Žoga je malce oplazila tudi Jurčevića, Vid Belec, ki je ob polčasu zamenjal Jana Oblaka,  je bil brez moči.

Severna Makedonija: Dimitrievski, Musliu, Velkovski, Bejtulaj (od 70. Rostovski), Alisoki, Ademi (od 82. Čurlimov), Nikolov (od 59. Kostadinov), Ristovski, Pandev (od 70. Avramovski), Elmas (od 82. Hasani), Trajkovski (od 59. Trajkovski).

Slovenija: Oblak (od 46. Belec), Balkovec (od 5. Jurčevič), Gorenc Stankovič, Iličić (od 61. Črnigoj), Lovrić (od 61. Bijol), Šporar (od 61. Šeško), Kurtić, Mevlja, Stojanović, Štulac, Mlakar (od 79. Bohar).

Kljub zaostanku Slovenci v drugem polčasu niso pokazali veliko, Kek je v igro poslal tudi mladega debitanta Benjamina Šeška, a domači so se uspešno branili, vseeno pa se je Kekovi četi v zadnjih sekundah uspelo rešiti novega poraza, ko je  tik pred zadnjim sodnikovem žvižgom v polno meril Domen Črnigoj. Makedonskega vratarja je premagal v sedmi minuti sodnikovega dodatka in prišel dosvojega tretjega zadetka v reprezentančnem dresu.

To je bil že sedmi medsebojni obračun med Slovenijo in Severno Makedonijo. Makedonci ostajajo pri štirih zmagah, Slovenci pri eni, obračun se je še drugič končal z remijem.

Slovenski nogometaši bodo v petek ob 20.45 igrali še eno prijateljsko tekmo na domačem terenu v Kopru. Nasproti jim bo stal palček Gibraltar.