Proslava Olimpije z napakami, nekaj je bilo tudi bizarnih

Nogomet 20. Maj 202319:00 > 19:22 1 komentar

Nogometaši Olimpije so v Stožicah dvignili pokal za naslov državnega prvaka pred svojimi navijači, ki pa jih je bilo manj od pričakovanj. Slabo se je razpletlo tudi na igrišču. Proti Celju so izgubili z 0:2. Vodstvo kluba in trener Albert Riera so ob robu proslave razočarali z neprofesionalnim obnašanjem.

Stožice so danes pozdravile slovenske nogometne prvake. Toda če so nogometaši Olimpije in preostali mislili, da bo na tribunah gneča, so se pošteno zmotili. Kakšnih štiri, največ pet tisoč gledalcev si je prišlo ogledati zadnjo tekmo Olimpije v tej sezoni, v kateri je postala nesporni slovenski nogometni kralj.

Ljubljana je spet padla na izpitu, bi lahko zapisali ob tem. Razočarali niso le Green Dragons, ki so prišli v res velikem številu in so s proslavo začeli že štiri ure pred tekmo. Zbrali so pred kultnim stadionom za Bežigradom, nogometaše Olimpije pa na stadion pospremili z zeleno baklado in špalirjem.

Z navijanjem iz ust organizirane navijaške skupine Olimpije na stadionu tako ali tako nikoli ni bilo težav. Spet so prepevali od prve do zadnje minute in se spomnili tudi na nedavno preminulo legendo Olimpije Jedinka Perico. Ob vzklikih so mu namenili tudi transparent.

Odhajata tudi Mario Kvesić in Đorđe Crnomarković

Albert Riera je še zadnjič vodil Olimpijo, saj kljub fantastični sezoni po koncu zapušča klub. Pa ne samo on.

Po naših informacijah bosta zagotovo odšla še vsaj dva pomembna člana šampionske zasedbe. Ofenzivni vezist Mario Kvesić, ki je zbral kar 13 golov in 10 asistenc, ter branilec Đorđe Crnomarković ne želita podpisati pogodbe, ki jima poteče po koncu sezone.

Na igrišču tokrat nismo videli najboljšega vratarja slovenske lige Matevža Vidovška, ki ima težave s poškodbo. Zraven pa tudi tokrat ni bilo Mustafe Nukića. Tekmo si je ogledal s tribun. Mimogrede, ljubljenca navijačev se želijo pri Olimpiji znebiti.

Bizarno sporočilo, ki smo ga prejeli pred začetkom tekme

Trn v peti vodstva pa je očitno postal Sportklub. Kakšno uro pred tekmo smo namreč s strani Olimpije sprejeli sporočilo, da na ponedeljkovi novinarski konferenci, na kateri bo klubsko vodstvo verjetno potrdilo prihod novega trenerja, nismo zaželeni.

Pustimo ob strani to, da so v sporočilu našo medijsko hišo zamenjali s konkurenčno. In tudi to, da smo nosilci televizijskih pravic za Prvo ligo Telemach … Mimogrede, v vodstvu kluba so pred nekaj dnevi odpovedali tudi sprva dogovorjen prihod v ponedeljkovo oddajo Pod prečko.

Aljoša Matko je nadaljeval svoj strelski šov

Pa na igrišču? Olimpija je imela posest in igro, Celjani pa so dobili rezultat. Že v peti minuti je po novi, osmi asistenci Denisa Popovića, zadel Aljoša Matko in nadaljeval sijajen strelski niz. Prišel je pred Denisa Pintola in ga rutinirano premagal. Zadel je še na peti tekmi v nizu.

Prvi gol Aljoše Matka:

To je bilo s strani gostov, ki so v Stožicah lovili potrditev drugega mesta, v prvih 45 minutah tudi vse. Olimpija na drugi strani prav tako ni bila preveč nevarna. Omeniti velja strel Aldairja v 18. minuti, ko se je izkazal Matjaž Rozman, in poskus kapetana Timija Maxa Elšnika z roba kazenskega prostora v zaključku prvega dela igre, ki je zletel mimo celjskih vrat.

Precej bolj zanimivo in pestro je bilo dogajanje na severni tribuni, na kateri so Green Dragons v 37. minuti z veliko baklado za nekaj minut prekinili tekmo. Stadion je bil obarvan v zeleno.

Podobno kot prvi se je začel tudi drugi polčas. V 53. minuti je po napaki Olimpije na sredini igrišča, hitri akciji in podaji Chukwubuikema Ikwuemesija Matko dosegel nov gol. Že osmega v zadnjih petih tekmah in se s 14 prvenstvenimi zadetki utrdil na tretjem mestu lestvice strelcev.

Drugi gol Aljoše Matka:

Če bi tako pogosto zadeval od začetka sezone, bi se z Žanom Vipotnikom iz Maribora verjetno potegoval za strelski naslov …

Do konca tekme se izid ni spremenil, Celjani so sezono 2022/23 zaključili s petimi zmagami v nizu, na zadnjih sedmih tekmah so osvojili 19 točk in na koncu za prvakom zaostali le za šest. Kandidatura za naslov v naslednji sezoni je oddana … Olimpija je še tretjič v nizu ostala praznih rok.

Takoj po zadnjem sodnikovem žvižgu so navijači Olimpije preplavili zelenico in se podali v lov na šampionske spominke (majice, hlačke, nogometne čevlje …). Nogometaši so se medtem povzpeli na vrh tribun in ponosno dvignili velik pokal za naslov državnega prvaka. Potem so se spustili proti garderobam in stopili pred novinarje. Kot prvi je prišel kapetan.

Navijači Olimpije so po koncu tekme preplavili zelenico. FOTO: Aleš Fevžer.

Če se je že moralo končati, se je na najlepši način

“Škoda, da nismo zmagali, a žoga enostavno ni hotela v gol. Trener nam je rekel, naj uživamo, kolikor se da. To smo tudi počeli. Posest žoge je bila vseskozi v naših nogah. Če boste vprašali Celjane, bodo težko rekli, da so uživali. Brez žoge je težko igrati vseh 90 minut. Delno nam je uspelo, rezultatsko pa ne,” je povedal Timi Max Elšnik, ki mu je seveda žal, da ostaja brez, kot je večkrat dejal, najboljšega trenerja v svoji karieri.

“Na žalost, ampak tako pač je. Malce je grenkega priokusa, ampak vsega lepega je enkrat konec. V profesionalizmu ni prostora za čustva. Če se je že moralo končati, je najbolje, da se je končalo na tak način. Olimpija gre dalje ne glede na vse,” je še dejal eden najboljših posameznikov šampionske zasedbe iz Ljubljane.

Kapetan Timi Max Elšnik s pokalom za naslov. FOTO: Aleš Fevžer.

Za nov šok je poskrbel užaljeni Albert Riera

Ko je do novinarjev stopil njen glavni arhitekt, Albert Riera, smo doživeli nov šok. Španec je namreč dejal, da, dokler bo zraven Sportklubov diktafon, na vprašanja ne bo odgovarjal.

Užaljen zaradi članka, ki smo ga pred časom napisali o njem, nam je že pred tedni dejal, da smo slabi ljudje. Zdaj pa se očitno odločil, da osebne zamere prenese tudi na (ne)profesionalno raven.

Kaj smo napisali? V obširnem portretu, polnem hvalospevov, ki jih na njegov račun na naših spletni straneh nikoli ni manjkalo – nenazadnje smo ga že pred meseci ponujali tudi kot idealnega slovenskega selektorja -, smo napisali, da rad igra poker, s čimer ni narobe prav nič.

Kot zanimivost pa smo spomnili tudi na to, da se je kot nogometaš v preteklosti stepel s soigralcem in se pri Liverpoolu sprl s slovitim trenerjem Rafaelom Benitezom. Oboje je zlahka preverljivo in res.

Namesto zahvale rdeči karton

Proslava Olimpije je, o tem ni dvoma, minila z nekaj napakami.

Rezultat in obisk sta bila pod pričakovanji, pod vsakim nivojem pa je bil tudi neprofesionalen odnos, ki smo ga (bili) deležni ustvarjalci vsebin na vaših in naših spletnih straneh.

Namesto zahvale za res podrobno spremljanje nepozabne šampionske sezone Olimpije od prvega do zadnjega dne smo prejeli rdeči karton. Gracias, hvala!

Olimpija – Celje 0:2 (0:1)

Stadion Stožice, sodniki: Matoša, Mežnar, Švarc.

Strelec: 0:1 Matko (5.), 0:2 Matko (53.).

Olimpija: Pintol (od 81. Mauricio), Crnomarković, Ratnik (od 81. Milović), Krefl, Lasickas (od 55. Bristrić), Doffo, Elšnik, Kvesić, Aldair (od 66. Krdžalić), Sešlar, Rui Pedro (od 66. Estrada).
Celje: Rozman, Karničnik, Zec, Vuklišević, Ajhmajer, Vrbanec, Kouter, Popović, Bobičanec (od 73. Bizjak), Matko, Bajde (od 46. Ikwuemesi).

Rumeni kartoni: Crnomarković; Bobičanec.