PLT: Celjani podprvaki, Domžalčanom zadnja evropska vozovnica

Nogomet 20. Maj 202314:55 > 22:29 1 komentar

Sezona 2022/23 v Prvi ligi Telemach je končana! Da je Olimpija novi prvak, je znano že dolgo, smo pa na zadnji dan dobili odgovor o podprvaku. Ta naziv so si prav z zmago v Stožicah zagotovili Celjani (2:0). Mariboru je pripadlo končno tretje mesto in za konec remi proti Bravu (1:1). Zadnjo vozovnico za Evropo so vzeli Domžalčani, ki jih poraz proti Radomljam (0:1) ni pokopal, saj je Koprčane na Bonifiki ugnala Mura (2:1).

Slovenski prvoligaši so se od sezone poslovili s pravo dramo v boju za 4. mesto, ki kot zadnje zagotavlja uvrstitev v evropska tekmovanja. V igri sta bila še dva kluba, Koper in Domžale, v zadnjih minutah obeh tekem, ki sta krojili razplet, pa se je položaj obračal iz minute v minuto.

Najdaljši konec so naposled povlekli Domžalčani, čeprav so na lokalnem derbiju proti Radomljam izgubili z 0:1, potem ko je v polno meril Filip Čuić.

Gol Čuića, ki je odprl vrata Kopru:

Krčevito so na preboj v Evropo upali tudi Koprčani, ki jim je ob polčasu tekme proti Muri kazalo dobro, držali so minimalno vodstvo. A Muraši se niso predali, Nikola Jovićević je mojstrsko poravnal izid, kdo drug kot Mirlind Daku pa v 95. minuti, ko so domači vse sile preusmerili v napad, poskrbel za popoln preobrat.

Če bi kanarčki vpisali zmago, bi prehiteli Domžalčane. Medtem so Sobočani z zmago le ujeli Domžalčane, a so zaradi slabšega medsebojnega izkupička ostali na 5. mestu.

Gol Dakuja, ki je končal koprske upe:

Celjani porazili prvake in potrdili drugo mesto

V Stožicah se državni prvaki niso uspeli z zmago posloviti od sezone, ki bo šla v klubsko zgodovino z dvojno krono. Celjani, ki so prišli v slovensko prestolnico s popotnico štirih zaporednih zmag, so potrdili dobro formo.

Jeziček na tehtnici je bil Aljoša Matko, ki je bil natančen na začetku obeh polčasov in tako klubu iz mesta ob Savinji dokončno zagotovil drugo mesto. 23-letni napadalec je v zadnjih petih krogih zabil kar osem golov!

Ljubljančani so za tolažbo ob porazu, ki ga bodo hitro pozabili, okoli vratu prejeli medalje za državni naslov, medtem ko so navijači takoj po zadnjem pisku sodnika znova udrli na zelenico.

Gol Matka za 2:0:

Bušnja lepo zadel za delitev točk

Celjski grofje bi lahko s porazom v Ljubljani in zmago Maribora proti Bravu še zdrsnili na tretje mesto, a vijoličasti v Ljudskem vrtu niso uspeli slaviti. Čeprav je Ivan Brnić v drugem polčasu domače popeljal v vodstvo, je imel zadnjo besedo Denis Bušnja in z lepo individualno akcijo poskrbel za delitev točk.

Tako Celje kot Maribor se bosta v poletnih mesecih borila v kvalifikacijah za konferenčno ligo, medtem ko je Bravo osvojil končno 8. mesto.

Gol Bašnje za 1:1:

Gorica dobila obračun za dodatne kvalifikacije

Nogometaši Tabora so v tekmo z Gorico vstopili zgolj z eno mislijo — zmago. In sam začetek je nakazoval, da bodo Sežanci povzročali kar nekaj težav domačinom. Toda vse začetne priložnosti so Kraševci zapravili, v 33. minuti pa je sledil hladen tuš, enajstmetrovka za Gorico. Odgovornost je prevzel kapetan Etien Velikonja, ki je rutinirano izkoristil najstrožjo kazen.

Na koncu so si vrtnice podaljšale bivanje v Prvi ligi Telemach, za obstanek se bodo pomerili z Aluminijem. Tabor Sežana pa se seli v nižji rang, namesto njih bodo med elito zaigrali nogometaši Rogaške.