Maribor z zmago v Kopru in spodrsljaju Olimpije pobegnil

Nogomet 3. Mar 202219:20 > 19:49

Z derbijem vodilnih ekip se je zaključil 24. krog Prve lige Telemach. Maribor je po pomembni zmagi na Bonifiki (1:2) prednost na vrhu lestvice podvojil s treh na šest točk. Na prvi tekmi dne, ki ni navdušila, se je v Ljubljani mestni derbi med Bravom in Olimpijo končal z 0:0, potem ko je Almedin Ziljkić v 87. minuti zapravil strel z bele točke za zmago zmajev.

Na Bonifiki sta se pomerila vodilni ekipi lige, kjer je imel Koper imenitno priložnost, da bi se z zmago na vrhu lestvice izenačil z vijoličastimi. Čeprav so bili kanarčki v prvem polčasu, v katerem so bile prave priložnosti redke, bolj nevarni, so se zadnji smejali Mariborčani, ki imajo zdaj na vrhu pred Olimpijo in Koprom že šest točk naskoka.

Na začetku drugega polčasa je najprej z bele točke udaril Ognjen Mudrinski. Nekaj minut pozneje je prednost z glavo povišal Nino Žugelj, kar je bil naposled tudi zadetek za zmago.

Gol Žuglja za 0:2:

Enajstmetrovko je v 81. minuti izvajal tudi Koper, odgovornost je prevzel Maks Barišić in izjemno zadel s panenko, a za preobrat je Kopru zmanjkalo moči in časa. Še najlepšo priložnost je v 95. minuti zapravil Andrej Kotnik, še lani član Maribora je zadel le vratnico.

Olimpija zapravila enajstmetrovko za zmago

Na stadionu v Spodnji Šiški gledalci niso videli veliko dobrega nogometa in še manj velikih priložnosti. Nekoliko nevarnejši so bili sicer večji del obračuna domačini, ki so pretili predvsem preko Gregorja Bajdeta.

Eno priložnost je zapravil v prvem polčasu, še dvakrat se je v nevarnem položaju znašel v drugem, a v ključnih trenutkih ni najbolje odreagiral. Kazen bi skoraj prišla v 87. minuti, ko je po prekršku nad Robertom Mudražijo Slavko Vinčič pokazal na belo točko.

K žogi je pristopil Almedin Ziljkić, a mu je veselje z obrambo preprečil Matija Orbanić, nekdanji vratar Olimpije. Zmaji so tako v boju za naslov pridobili le točko, kar je voda na mlin Kopra in Maribora.

Enajstmetrovka Ziljkića in obramba Orbanića:

Tomi Horvat odločil atraktivno tekmo v Murski Soboti

V Murski Soboti so gledalci spremljali izjemen obračun. Izjemno atraktiven je bil predvsem prvi polčas. Domačini so hitro povedli z 2:0. V 10. minuti je s prostega strela lepo zadel Luka Bobičanec, pet minut kasneje je Tomi Horvat podvojil vodstvo Mure.

A Celjani se niso predali. V 34. minuti je z lepim zadetkom rezultat znižal Grigori Morozov, ki je izkoristil nekaj prostora po preigravanju Tjaša Begića in žogo poslal v spodnji levi kot gola Mure. Le štiri minute kasneje je bil rezultat poravnan. Švicar Vasilije Janičić je z izjemnim strelom Celjane popeljal nazaj v igro.

Gol Vasilija Janičića:

A točke so vseeno ostale doma. Tomi Horvat, strelec prvega zadetka za Muro, je v 81. minuti znova udaril in črno-belim priigral pomembno zmago.

Gol Tomija Horvata za zmago Mure:

Mura je na četrtem mestu na lestvici Prve Lige Telemach s 36 točkami. Za prvim Mariborom zaostaja za 9 točk, za tretjo Olimpijo pa za 5. Celjanom še naprej ne gre vse po načrtih. Na zadnjih petih tekmah so izgubili štirikrat, zasedajo 8. mesto, pred zadnjim Aluminijem imajo le pet točk naskoka.

V Domžalah prazni naboji

Prva tekma sredinega programa je minila brez zadetkov in le z malo lepimi priložnostmi. Radomlje so bile na domačem stadionu boljši nasprotnik od Aluminija, nevaren je bil predvsem Gedeon Guzina, ki je v 64. minuti zadel tudi prečko gola vratarja Tabora iz Sežane Jana Koprivca.

Za Tabor je to prva točka po dveh krogih. Izgubili so namreč proti Olimpiji in Mariboru. Še vedno so pri dnu lestvice, na devetem mestu imajo le točko prednosti pred zadnjim Aluminijem. Radomlje se nahajajo na sedmem mestu in imajo pet točk prednosti pred tokratnim nasprotnikom.

Jakupović priigral točko Domžalam

#related-news_1

Domžalčani so na tekmo proti zadnji ekipi lige prišli v vlogi velikega favorita, a vse ni šlo po načrtih. Najprej so streljali s praznimi naboji, nato pa celo prvi prejeli zadetek. V 68. minuti je Marinšek s pomočjo Šoštariča Kariča ugnal vratarja Domžal Mulalića. Domači so se veselili vodstva, a ne za prav dolgo.

V 80. minuti so imeli namreč gostje prosti strel s približno 25 metrov od vrat vratarja Luke Janžekoviča. Odgovornost je prevzel Arnel Jakupović, ki je s svojo levico fantastično izvedel prosti strel in premagal nemočnega Janžekoviča.

Domžale so se s točko povzpele na četrto mesto, za tretjo Olimpijo pa zaostajajo za sedem točk. Aluminij ostaja zadnji, a se je po točkah izenačil s Taborom iz Sežane.